Top News – Reagimet pas takimit të Ohrit, Rama dhe ndërkombëtarët përshëndesin marrëveshjen
19/03/2023 12:54

Menjëherë pas deklaratës së përfaqëuesit të lartë të BE-së, Joseph Borrell, se mes Kosovës dhe Serbisë ëshët arritur një marrëveshje në Ohër, ka reaguar edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Duke përgëzuar katër protagonistët e takimit të Ohrit, Rama tha se implementimi i kësaj marrëveshjeje do të shpallte një pranverë të shumëpritur të marrëdhënieve mes dy kombeve. “Le të shpresojmë që djalli të mos fshihet në detaje sonte dhe që marrëveshja e rënë dakord, por e pa nënshkruar të mos jetë një tjetër mashtrim ballkanik! Përndryshe kjo do të ishte një arritje historike që do të shpallte një pranverë të shumëpritur në marrëdhëniet mes dy kombeve më të mëdha të Ballkanit”, shkroi Rama ndër të tjera në Twitter.

Top News – Vrasja e shqiptarit në Athinë/ Arrestohet një tjetër autor, në kërkim 6 të tjerë
20/03 22:49
Top News – Marrëveshja e pafirmosur në Ohër/ Pieter Feith- Ky nuk është fundi i procesit
20/03 22:38
Top News – Shkeljet Serbisë ndaj shqiptarëve/Eurodeputetja-Gati të vizitoj Preshevën t’i verifikoj
20/03 20:40
Top News – Shkupi i jep Ukrainës 4 avionë luftarakë/ Ndihma ushtarake dërgohet në mënyrë të fshehtë
20/03 18:14
Top News – Shqiptarët dhe pro-serbët në Mal të Zi / Si votuan mes Gjukanoviç dhe Milatoviç
20/03 16:55
Top News – Vuçiç akuzohet për tradhti kombëtare/ ‘Presidenti shiti njohjen e Kosovës në Ohër’
20/03 16:00
Top News – Kosova dhe Serbia në BE?! / Borrell informon ministrat për takimin e Ohrit
20/03 14:09
Top News – ‘Lojëra fjalësh’ për Asociacionin… / Plani i Bashkimit Evropian shton paqartësinë
20/03 12:41
Top News – Gjukanoviç fiton raundin e parë…Në balotazh me një ekonomist, beteja e madhe më 2 prill
20/03 11:46
Top News – Pajtimi mes Kosovës dhe Serbisë / Blinken përshëndet dakordësinë për planin e BE
20/03 11:36
Top Channel/ Gjukanoviç nuk fiton bindshëm/ Zgjedhjet në Malin e Zi përfundojnë në balotazh
20/03 10:12
Top News – ‘Kam dhimbje në dorën e djathtë’/Vuçiç ironizon pse nuk nënshkroi në Ohër
19/03 16:35
Top News – Të pastrehë e trafikantë/ Grupet përdorin endacakët për kalimin e drogës në Greqi
19/03 16:31
Top Channel / Mali i Zi zgjedh presidentin, Gjukanoviç përballë gjashtë rivalëve
19/03 15:06
Top News – Reagimet pas takimit të Ohrit, Rama dhe ndërkombëtarët përshëndesin marrëveshjen
19/03 12:54
Top Channel/ Marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë! Diplomatët evropianë bindin Kurtin dhe Vuçiç
19/03 12:34
Top News – Kurti pas takimit: Serbia refuzoi sërish firmën, BE të garantojë zbatimin e marrëveshjes
19/03 12:30
Top Channel/ Marrëveshja e Ohrit! Çfarë parashikon aneksi i zbatimit të Marrëveshjes Kosovë-Serbi
19/03 12:24
Top News – Çfarë përmban aneksi I marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë
19/03 11:30
Top News – Ka marrëveshje, por jo firmë, mbyllet takimi Kurti-Vuçiç në Ohër
19/03 11:14