Top News – Raketa balistike mbi detin e Japonisë. Kim Jong Un kërcënon sërish, katër teste këtë javë
01/10/2022 16:32

Koreja e Veriut lëshoi të shtunën edhe dy raketa balistike në drejtim të Detit të Japonisë. Ky është testi i katërt i raketave që ky shtet ka kryer në javën e fundit. Ushtria e Koresë së Jugut raportoi për testin, por nuk dha detaje të tjera. Japonia raportoi se raketat fluturuan 350 deri në 400 kilometra dhe arritën lartësinë prej 35-50 kilometrash. Zëvendësministri i Mbrojtjes së Japonisë është cituar të ketë thënë se raketat kishin një trajektore “të parregullt”.

Top News – Biden gati të flasë me Putinin / …por ka një kusht: Fundi i luftës në Ukrainë
02/12 11:54
Top Channel/ Këshilltari i Zelenskyt: Mbi 13 mijë ushtarë ukrainas të vrarë në luftë
02/12 11:46
Top News – Ukraina, 13 mijë dëshmorë në luftë / Perëndimi flet për 100 mijë, Rusia ‘top-sekret’
02/12 11:39
Top News – Emigranti, me parashutë në Evropë / Momenti shokues, klandestini ’fluturon’ mbi kufi
02/12 11:38
Top News – Lëshoi 60 raketa balistike këtë vit / Bota ‘ndëshkon’ Korenë e Veriut, ‘lumë’ sanksionesh
02/12 11:29
Top News – Kina ‘thyhet’ nga protestat… / Qytetet kineze heqin disa kufizime për koronavirusin
02/12 11:26
Top Channel/ Habit Biden: I gatshëm të flasë me Putin, nëse ai vërtet dëshiron t’i japë fund luftës
02/12 11:23
Top News – Tentuan të kalonin emigrantë me gomone/ Dy shqiptarë, në ‘rrjetën’ e policisë britanike
01/12 23:03
Top Channel/ Gazetari shpërthen ndaj shqiptarëve: Vijnë me rrobat e trupit, lëvizin me Lamborghini!
01/12 22:37
Top News – 1300 të burgosur, kthehen në Ukrainë!/ Zelensky- Nuk ndalemi për të rimarrë të tjerët
01/12 22:29
Top News – Qeni i policisë kafshon shqiptarin në Angli/ U kap me 10 kg kanabis në ‘Audi A6’
01/12 21:36
Top Channel/ Macron takon Biden: “Dy ligje amerikane po “shkatërrojnë” kompanitë në Europë!
01/12 19:39
Top Channel/ Bruksel, miratohet rezoluta për Shqipërinë: Forcim i transparencës e llogaridhënies!
01/12 19:39
Top Channel/ Escobar ”mesazh” Kosovës: Pa Asociacionin, do të ketë cikël të vazhdueshëm krize!
01/12 19:06
Top News- Rusia ironizon Scholz dhe Perëndimin/Të verbër si Napoleoni, do triumfojmë
01/12 18:36
Top News-Skandali i reklamës me fëmijët/ Kim Kardashian merr vendimin, heq dorë nga Balenciaga
01/12 18:12
Top News – Ukraina do rindërtohet nga oligarkët/ BE paralajmëron rusët pas sekuestrimit të pasurisë
01/12 17:33
Top News – SHBA kërcënon Erdogan për Sirinë/ Turqia të ndalë operacionet ushtarake
01/12 17:12
Top News – Sa e vështirë të jesh djali i një xhihadisti/Omar Bin Laden ëndërron të jetojë në Britani
01/12 16:37
Top News – Nju Jorku e Singapori në krye / Ja qytetet më të shtrenjta në botë për 2022
01/12 16:24