Top News – ‘Qokë për Gjinushin’ / Zhupa kërkon interpelancë në Kuvend për ASA-n
29/05/2023 13:46

Deputetja Ina Zhupa e konsideron qokë për Skënder Gjinushin, projektvendimin e qeverisë për shkrirjen e Akademisë së Studimeve Albanologjike dhe kalimin e aseteve të saj tek Akademia e Shkencave. Nën argumentin se Akademia e Studimeve Albanologjike ka 45 marrëveshje në fuqi dhe një staf prej 100 profesorësh, Zhupa e konsdieroi shkrirjen e kësaj akademie të padrejtë.

Top News- ‘Nuk fitoi PS, humbi Berisha’/ Rexhmati-Bashkë Fitojmë, një sallatë politike
25/09 13:54
Top News- ‘Vuçiç po kërkon konflikt të ri’ / Berisha-Nxënësi i Millosheviçit të dorëzohet në Hagë
25/09 13:43
Top Channel/ Shifrat e turizmit, tejkalohet rekordi i 2022. Në Rinas 5.2 milionë pasagjerë
25/09 13:41
Top Channel/ E fundosur në basenin ujor të Portit të Durrësit, nxirret nga uji anija e peshkimit
25/09 13:40
Top Channel/ Probleme me energjinë/ Disa fshatra të Prrenjasit pa drita nga moti i keq
25/09 13:01
Top Channel/ Moti i keq i lë pa drita/ 40 fshatra të juglindjes nga pa energji elektrike
25/09 13:00
Top Channel/ Zjarret, të qëllimshme/ Djegin kullota dhe mbeturina, i vënë flakën pyjeve
25/09 12:59
Top Channel/ GJKKO shpall fajtor ish ministrin Koka dhe Alqi Bllakon, për inceneratorin e Fierit
25/09 12:57
Top Channel/ Bulqizë, reshjet e dendura të shiut shkaktojnë probleme në rrugët e qytetit
25/09 12:45
Top News – PS fiton sërish Kukësin / Halilaj, 1500 vota më shumë se Gjici
25/09 12:28
Top Channel/ “Me maska e kapele”, policia në Tiranë i vihet pas dhe kap grabitësit e biznesit
25/09 12:27
Top News- SHBA trajnon drejtësinë shqiptare/ Konferencë për përballjen me krimin financiar
25/09 12:19
Top Channel/ Shkrumbohet biznesi në zonën e Xhafzotaj! Tri zjarrfikëse në luftë me flakët
25/09 11:57
Top Channel/ Moti i keq në Korçë, mbi 40 fshatra pa energji elektrike
25/09 11:37
Top Channel/ 16-vjeçarët e armatosur vidhnin në kryeqytet, aksidentohen teksa ndiqen nga policia
25/09 11:15
Top News- Të mitur me makinë e pistoletë/ Grabisin biznesin, aksidentohen në tentativë arratisjeje
25/09 10:56
Top Channel/ “I vunë flakën tre fshatrave në Tepelenë”, arrestohet 48-vjeçari, në hetim 2 të tjerë
25/09 10:36
Top News – Fitorja e dytë në Kukës/ Rama falenderon votuesit-Qytetarët presin nga ne…
25/09 10:28
Top News – Kukësi zgjedh pasuesin e Safet Gjicit / Socialistët do të drejtojnë sërish Bashkinë
25/09 10:23
Top News – Rezultati i zgjedhjeve në Kukës / Skandali i Safet Gjicit nuk dobësoi Partinë Socialiste
25/09 10:18