Top News – Prishja e pazareve të drogës/ Dyshohet si shkaku i vrasjes së 38 vjeçarit Edmir Begu
25/01/2021 14:57

Ekzekutimi i 38 vjeçarit Edmir Begu me një breshëri kallashnikovi pasditen e së dielës në periferi të qytetit të Durrësit, duket se ka si zanafillë prishjen e pazareve të drogës. kjo është pista kryesore ku tashmë është përqëndruar hetimi i prokurorisë. I riu u u qëllua de u plagos rëndë duke nërruar jetë më pas në spital, te dera e lokalit të tij, ndërsa ende nuk dihet nëse autorët kishin informacion mbi lëvizjet e tij dhe po e prisnin apo e ndoqën dhe në momentin kur zbriti e qëlluan. Ashtu siç u bë e ditur pas ngjarjes dhe verifikimit të bërë në gjendjen civile viktima më parë ka pasur emrin Ilir Kuçi dhe më herët ka qenë i dënuar në Itali për trafik narkotikësh. për shkak të problemeve që ka pasur mne dr ejtësinë italiane ka ndryshuar emrin nga ilir kuçi në edmir begu. Ilir Kuçi ishte personazh i njohur në Durrës, por nuk dilte shumë në skenë dhe prej kohësh qëndronte në hije. Ndërkaq asnjë e dhënë për autorët e dyshuar nuk është bërë e ditur nga policia. ata u larguan nga vendi i ngjarjes menjëherë pas krimit, dhe pavarësisht krehjes së zonës dhe vendosjes së postoblloqeve, policia nuk mundi t’i kapte apo të bintë ne gjurmët e tyre.

Trafik në rrugën e Elbasanit, pamjet kur makina e policisë ‘i shpëton’ duke hyrë kundravajtje
05/03 21:26
Top News – Itali, 30 vjet nga eksodi masiv/ Rama dhe Di Maio, memoria e 6 marsit 1991
05/03 21:16
Humbi garën në portal, i vë flakën Drejtorisë Arsimore në Fier, pamjet e zjarrit
05/03 20:42
U vetëvra në spitalin Covid 2/ Familjarët dhe miqtë kërkojnë drejtësi në 30-vjetorin e Xhino Koços
05/03 20:25
Vrau kunatin në tryezë/ Debatuan se kush gatuan më mirë, Korça apo Pogradeci
05/03 19:58
Pro dhe kundër kandidatëve të rinj?/ Çfarë mendojnë qytetarët për listat e partive
05/03 19:42
Top News – Bien infektimet, rriten viktimat/ Shifra të larta në 24 orët e fundit në vend
05/03 19:34
30 vite nga eksodi i shqiptarëve/ Rama në Itali! Di Maio: BE të hapë negociatat me Shqipërinë
05/03 19:16
Top News – Krimi makabër i studentit shqiptar/ Masakër në Rumani, ezkekutoi një familje
05/03 19:16
Top News – Tre grupet që kërcënojnë Shqipërinë/ Raporti, nga kush duhet të ruajmë sigurinë
05/03 19:15
Festat e 7-8 marsit/ Policia paralajmëron mësuesit dhe gratë, të mos mblidhen për të festuar
05/03 18:39
Top News – Plan sekret për festime dhe tubime/ Në terren veprojnë forca të shumta policie
05/03 17:52
Top News – Operacion me dronë, kamera e dylbi/ Policia blindon Shqipërinë për të kapur drogë
05/03 17:52
Top News – 900 mln lekët e krimit, ja kush i mori/ Edhe SPAK ‘fut duart’ në thesin e parave
05/03 17:51
Top News – Djali unik dhe rrethuar me para!/ Vrau babain, ja dëshmitë e para të familjarëve
05/03 17:51
Top News – Urdhër gjerman për zyrtarin e OFL/ Spiunoi trafikantët, u dha dosjen e hetimeve
05/03 17:51
Top News – Vaksinimi masiv i populates/ Nis trajnimi për 400 inferimierëve
05/03 17:45
Humbi garën në portal, i vë flakën Drejtorisë Arsimore në Fier, kapet autori
05/03 17:43
Top News – Pëshëngritësit kampionë/ Veliaj takon Briken Çaljan dhe Evangjeli velin
05/03 15:54
Top News – Ndërtimi i aeroporit të Vlorës/ ‘Madco Construction’ shpallët fitues i tenderit
05/03 15:53