Top News – Presidenti Iranian/ “Nuk mbyllemi, nuk përballohet”
11/07/2020 18:57

Presidenti i Iranit, Hassan Rouhani deklaroi se vendi i tij nuk do të shkojë më në karantinë.” Situata jonë ekonomike nuk na e lejon një mbyllje të dytë”, u shpreh Rouhani. Më shumë se 12.400 vetë kanë ndërruar jetë në republikën islamike që prej fillimit të epidemisë. Irani ishte një nga vendet që u godit më rëndë prej koronavirusit që në fillesat e sëmundjes, dhe e vuri shpejt karantinën, të cilën e hoqi më pas në muajin prill. Por tani vendi po përjeton një shtim të ndjeshëm të rasteve dhe vetëm të enjten, bilanci ditor I vdekjeve shkoi në 221. Rouhani thotë pavarësisht situatës së rënduar shëndetësore, një tjetër rrezik madhor I kanoset vendit, e ai është kolapsi ekonomik. Për këtë arsye, e bëri të qartë së iranianët duhet të vazhdojnë aktivitetet e tyre ekonomike dhe sociale, por duke respektuar ndërkohë në maksimum protokollet e shëndetit.

Top News- Përplaset avioni në piste/ Indi, viktima e të plagosur
07/08 23:12
Top News – Dua Lipa-Miley Cyrus/ Kosovarja duet me super yllin?
07/08 19:15
Top News – Propozimi i djeg shtëpinë/ I riu shqiptar nuk dorëzohet
07/08 17:32
Top News – Liqeni bëhet rozë/ Paraguai, ndoshta nga kimikatet – Pa komente
07/08 17:24
Top News – Akullnaja Planpincieux/ Itali, ne rrezik shembjeje – Pa komente
07/08 17:23
Top News – ‘Beatboxing’ për Budën/ Mjeshtëria muzikore e murgut- Pa komente
07/08 17:23
Top News – Në mes të lindjes…/ Bejrut, shpërthimi trondit spitalin – Pa komente
07/08 17:22
Top News – Ngrohja globale/ Izolimi nuk ka shumë ndikim
07/08 17:22
Top News – Pandemia globale/ SHBA, sërish mbi 2 mijë viktima
07/08 17:22
Top News – Donald Trump për Joe Bieden: Ai është kundër Zotit
07/08 15:34
Top News – SHBA-ja e quan Iranin si “sponsorizuesin numër një në botë të terrorizmit”
07/08 15:12
Top News – Mijëra vetë nënshkruajnë peticionin: Franca të marrë nën kontroll Libanin
07/08 12:19
Top News – DASH lehtëson udhëtimet/ Heq kufizimet për disa vende. Shqipëria në zonën e verdhë
07/08 12:17
Top News – Pasuria e Zuckerberg-ut arrin në 100 miliardë dollarë!
07/08 12:17
Top News – Trump: Kompanitë amerikane duhet t’i japin fund lidhjeve me TikTok dhe WeChat
07/08 12:16
Top News – Rastet pa simptoma/ Kanë të njëjtën sasi virusi
07/08 12:11
Top News – Gjermani, rritje e rasteve me koronavirus/ Në fokus të kthyerit nga Kosova
07/08 12:06
Top News – Jo vetëm në mjedise të mbyllura/ Maska me detyrim edhe jashtë!
07/08 11:51
Greqia firmos marrëveshjen e delimitimit detar me Egjiptin
06/08 20:29
Top News – Ndahen zonat ekonomike/ Greqia dhe Egjipti, marrëveshje
06/08 19:05