Top News – Posta, masat anti covid/ ‘Aplikoni për shërbim në banesë’
30/10/2020 18:41

Nisur nga situata e krijuar nga përhapja e Covid-19 në vend, Posta Shqiptare njofton pensionistet dhe personat që kujdesen për ta, të aplikojnë për shërbimin e marrjes së pensionit në banesë, si alternativa e duhur për mbrojtjen e tyre në këtë situatë të pazakontë pandemie. kerkese kjo posta ua ka derguar edhe bashkive të vendit per të bashkëpunuar, duke proceduar me kalimin e fondeve përkatëse për pagesat e ndihmës ekonomike dhe të invaliditetit përpara fundit të muajit. Me ane teketij bashkepunimin, shkruhet ne njoftimin e postes shqiptare, institucioni mund te operojë me shpejt e shpërndarjen e pagesave sipas një grafiku, duke evituar edhe grumbullimet e padobishme. Posta Shqiptare gjithashtu përsërit thirrjen drejtuar të gjithë qytetarëve që marrin shërbime postare-financiare në zyra postare, të respektojnë protokollin e masave duke ruajtur distancimin fizik.

Rimbursimi i ilaçeve të Covid-19/ Unioni i Biznesit Farmaceutik kundër orientimit sipas depove
29/11 20:14
Domatet mbeten në serra/ Fermerët e Urës Vajgurore: Pikat e grumbullimit nuk i mbledhin më
29/11 19:59
Java më tragjike e Greqisë me thuajse 800 të vdekur nga koronavirusi
29/11 19:53
Nëntori ndryshe / Pandemia kufizoi festimet për pavarësinë dhe çlirimin e vendit
29/11 19:49
Top News -37 avionet e mafiozeve/ Europol, shifrat e një operacioni
29/11 19:17
Top News – Rriten sërish shifrat/ 11 viktima dhe 835 raste të reja
29/11 19:17
Top News – Krimi në kohë pandemie/ Çfarë ndodh me lokaket gjatë natës
29/11 19:17
76 vjetori i Çlirimit të Shqipërisë/ Meta, Ruci dhe Rama bashkë, nderojnë dëshmorët. LSI “ndahet” nga PD, homazhe dhe komunistët
29/11 18:15
Aksident tragjik në Lezhë, makina përplas për vdekje këmbësorin
29/11 17:25
Top News – Brataj-jemi te skenari 3/ Kemi gati edhe spitalet rajonale
29/11 17:02
Top News – Gjykata i le në burg/ Grupi që iu kap 4.2 kg heroinë
29/11 16:59
Top News – Fitues oferta me e lartë/ PD-tendëri për mjete mbrojtëse
29/11 16:59
Top News – Veliaj me tenorin Lahaj/ Version i ri i këngës ‘Për ty atdhe’
29/11 14:03
Top News – Nderime në 29 nëntor/ Kryemadhi-të mbyllim tranzicionin
29/11 13:43
Tentoi të vriste me armë zjarri 27-vjeçarin pas një konflikti të çastit, ndërhyn policia: Pa koment
29/11 13:29
Top News – Nostaligjike e komuniste/ Homazhe në ditën e çlirimit
29/11 13:02
Top News – Mesazh për 29 nëntorin/ Ruçi-është ndër datat me kryelarta
29/11 12:59
Top News – Vrasja e Ridvan Ramazanit/ Shkodër, në pranga tre persona
29/11 12:58
76 vjetori i Çlirimit/ Meta, Ruçi dhe Rama bashkë në homazhet e Monumentit “Nënë Shqipëri”
29/11 12:41
15 vjetori i Gjirokastrës ne UNESCO/ Vepra e Muntaz Dhramit do të përkujtojë këtë ngjarje
29/11 12:28