Top News – Policia, 5 orë e ngujuar/ Elbasan, ekzekutohet 71 vjeçari
24/09/2020 19:17

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në drekë në Elbasan, ku një 71 vjeçar ka qëlluar me armë mbi policinë, duke plagosur dy kalimtarë të rastësishëm. Sipas njoftimit të policisë ngjarja ka ndodhur në rreth orës 13:20, në lagjen "11 Nëntori", ku Lefter Zhidru pas një konflikti në familje ka qëlluar me kallashnikov mbi policinë. 71 vjeçari është konfliktuar me bashkëshorten e tij dhe në momentin që ka shkuar Policia është futur në banesë dhe ka qëlluar në drejtim të forcave të Policisë, duke lënë të plagosur 2 kalimtarë, L. S., 22 vjeç dhe A. K., 21 vjeç, fatmirësisht jashtë rrezikut për jetën. Po kështu edhe gruaja e 71-vjeçarit dhe e bija e tij 14-vjeç janë nxjerrë nga banesa të pa lënduara. Forcat Shqiponja dhe Patrullat e Përgjithshme janë pozicionuar dhe kanë vendosur perimetrin e sigurisë dhe vijojnë t’i bëjnë thirrje të moshuarit të dorëzohet, i cili vijon të bëjë rezistencë duke qëlluar vazhdimisht në drejtim të Policisë. Në ndihmë të Policisë lokale kanë ndërhyrë forcat e FNSH dhe të RENEA-s, për të bërë neutralizimin dhe kapjen e tij. Lefter Zhidru vijon të qëllojë me armë duke bërë rezistencë. Banesa nga e cila po qëllon 71-vjeçari është e rrethuar dhe Policia ka vendosur një perimetër të gjerë rrethimi, për të parandaluar dëmtimin e kalimtarëve të tjerë të rastit.

Top News – 4 humbje jete në 24 orë/ 302 raste të reja të infektuar
24/10 18:08
Top News – Parkimet e gabuara/ 135 gjoba në rrugën e Kavajës
24/10 16:26
Top News – Mbajtja e maskës kudo/ Task Forca këshillon qytetarët
24/10 16:18
Top News – E kaloi rëndë covidin/ Mesazhi sensibilizues i Silva Binos
24/10 16:12
Gjurmë Shqiptare sonte
24/10 16:01
Riparohen pallatet e dëmtuara/ Në Durrës nis ndërhyrja në hapësirat e përbashkëta
24/10 15:54
Plehrat mbuluan liqenin e Komanit/ Mbeturinat bëhen problem edhe për hidrocentralin
24/10 15:52
Në shtator u shtuan aksidentet/ 16 aksidente dhe 4 viktima më shumë se shtatorin e 2019-ës
24/10 15:48
Një vit në luftë me tumorin/ Historia e gruas nga Lezha, e prekur prej kancerit të gjirit
24/10 15:46
Rindërtimi, 218 milionë euro/ Përcaktohet fondi në buxhetin e shtetit për vitin 2021
24/10 15:40
Zbatimi i masave anticovid/ Policia vendos 690 gjoba në 24 orët e fundit
24/10 15:38
Skandali/ Kacifas kujtohet si Hero… Prifti i Bularatit: U sakrifikua për të na hapur sytë
24/10 15:36
SPAK shpëton policët e kufirit/ U kapën në Durrës me euro në xhepa. Policia i akuzoi për ryshfete
24/10 15:34
Top News – Universiteti Mesdhetar/ Javën që vjen mbyllen regjistrimet
24/10 15:25
Meta i dha shtetësi falsifikatorit/ Futbollisti u kap në Rinas me leje qëndrimi false
24/10 15:22
“Të padëshiruarit” e PD-së/ Komisioni “Ruli” skualifikon një të tretën e ish-deputetëve
24/10 15:17
Top News – Opozita pa alternative/ Veliaj-listat e PD më të dështuar
24/10 15:13
Top News – Kryemadhi me të rinjtë/ ‘Bashkë t’i japim fund tranzicionit’
24/10 14:49
Top News – Balla për Elbasanin/Të sherohet nga kanceri i plehrave
24/10 14:47
Tiranë/ Policia vendos 135 gjoba vetëm në 12 orët e fundit për parkime të gabuara
24/10 14:25