Top News-Po transportonte drogë me ambulance/Arrestohet shoferi, sekuestrohet lënda narkotike
15/01/2022 16:03

Një sasi e madhe lëndë narkotike është sekuestruar këtë të shtunë nga policia greke. Departamenti i anti drogës së Igumenicës dhe agjentët e krimit ekonomik të Epirit sekuestruan 320 kg kanabis sativa. Policia helne bën me dije se lënda narkotike u kap në brendësi të një ambulancë e cila i përkistë një klinike private. Sipas mediave greke ambulance kishte si destinacion Athinën, kryeqytetin e vendit, ndërsa thuhet se droga ishte ngarkuar në zonën kufitare me Shqiërinë. Policia greke vuri në pranga shoferin e ambulancës, 50 vjec, ndërsa gjatë kontrollit fizik të ushtruar ndj tij efektivëet gjetën dhe sekuestruan 900 euro kash,3 celularëa dhe 2 doza kokainë për përdorim personal. Përpara hetuesve i arrestuari deklaroi se lëndën narkotike e kishte marrë në dorëzim prej një shtetasi shqiptar, dhe do ta dorëzonte në athinë, në një adresë që ende nuk e di, pasi sipas tij trafikantët do ta njoftonin kur droga të mbërrinte në kryeqytet, se ku dhe kujt do tja dorëzonte. Nga ana tjetër, autoritetet greke janë yë bindur se organizatat kriminale shqiptare vazhdojnë prodhimin e kanabisit në vendin tonë, por janë tepër të kujdeshme përsa i përket transportit të saj, duke zgjedhur mjete dhe metoda të pa eksploruara më parë prej tyre.

Top Channel/ Pamjet me dron nga Bulqiza, gjithçka e akullt! Dëbora ka mbuluar çdo gjë
23/01 15:42
Top News- Ndërtuesit, që shtojnë kate…!/ Artan Lame-Qeveria do të marrë masa për ta
23/01 15:26
Top Channel/ Dy të rinjtë nuk pyesin për të ftohtin, lahen në ujëvarën e Thethit
23/01 15:20
Top Channel/ Bilanci i një jave. Policia: Janë zhvilluar 10 operacione, u arrestuan 34 persona
23/01 14:49
Top News – Koronavirusi, një apel vjen nga SHBA/Çfarë deklaron ambasada amerikane në Tiranë
23/01 14:08
Top News- 20 vjet burg për të moshuarin vrasës!/ Prokuroria në Lezhë ‘gropos’ 70 vjeçarin
23/01 13:45
Top News – Ditët e të ftohtit polar në Shqipëri/ Paketë me këshilla nga Instituti i Shëndetit Publik
23/01 13:12
Top News-Trafikanti me 2 emra nga Shkodra/ Arrestohet, i dënuar në firence me 8 vjet burg
23/01 12:59
Top News – Edhe një herë për vizitën e Erdogan/ Media greke, sinjale ‘divorci’ me Shqipërinë
23/01 12:53
Top Channel/ Rrezik rrëshqitje! Në Gjirokastër rrugët janë plot akull
23/01 12:50
Top Channel/ Ngrica deri të mërkurën.Por e marta do jetë dita më e ftohtë
23/01 12:23
Top Channel/ Fshati pa lopë! Në Ngurrëz të madh fermerët po zbrazin stallat
23/01 12:21
Top Channel/ Ngrica dhe acar në vend. Probleme me energjinë elektrike në disa zona
23/01 12:12
Top News- 100 të ‘fortët’ e makinave luksoze/ Gjobiten për parkim dysh dhe në trotuare
23/01 12:10
Top News- 30 emigrantë, ‘peng’ në një vile/ Zbulohet baza, shkatërrohet rrjeti i trafikantëve
23/01 12:09
Top Channel/ Shembet kisha 700 vjeçare. Lezhë, dëmtohen afreske të vjetra të kishës
23/01 12:07
Top News-Rrugët me akull, policia në terren/ Kujdes! mos qarkulloni në zonat e rrezikshme
23/01 12:03
Top Channel/ Temperatura të acarta në Dibër/ Prej tre ditësh shumë zona janë pa drita
23/01 11:39
Top Channel/ Gjobiten 124 drejtues automjetesh luksoze në Tiranë, arrestohen 23 të tjerë
23/01 11:23
Top Channel/Temperatura e acarta ‘mbërthejnë’ Veriun/ Prej tre ditësh shumë zona janë pa drita
23/01 11:20