Top News – Po bënte video për në TiK Tok/ Humb jetën tragjikisht 10 vjeçari në Shkodër
06/05/2021 20:45

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të mërkurën në njësinë Guri i Zi, pjesë e bashkisë së Shkodrës. Një 10-vjeçar me inicialet N.Y ka humbur jetën në mënyrë aksidentale pasi po tentonte të bënte një video sikur po vetëvritej me qëllimin për ta hedhur në rrjetin social Tik Tok. Sipas burimeve kjo tentativë e vetëvrasjes së 10-vjeçarit e nisur si një shaka ka përfunduar në një tragjedi për atë, familjen, të afërmit dhe rrethin shoqëror. Sipas burimeve shtetasi N.Y ndodhej i vetëm në atë moment kur po tentonte të realizonte këtë video dhe papritur diçka nuk ka shkuar mirë për të duke bërë që të humb jetën në vetëm pak minuta. Kanë qenë familjarët ata që e kanë gjetur të vetëvarur 10-vjeçarin i cili ishte nxënës i shkollës “Atë Gjon Karma” në njësinë Guri i Zi. Menjëherë familjarët janë munduar t’i japin ndihmën e pare, por ka qenë e pamundur pasi I mituri kishte humbur jetën. Në vendngjarje kanë mbërritur edhe forca të shumta policie dhe pas kqyrjes së vendit të ngjarjes nga hetimet paraprake rezulton se 10 vjeçari me inicialet N.Y ka dashur të bëjë një video në Tik Tok sikur po vetëvritej, por mjeti ku ai kishte hipur ka lëvizur dhe në këtë mënyrë ka mbetur i varur në pamundësi për të gjetur një rrugë shpëtimi. Forcat e policisë vijojnë hetimet për të nxjerrë shkaqet e plota të kësaj ngjarje të rëndë e cila shokoi banorët e Gurit të Zi por edhe më gjerë.

Top Channel/ “Shqipëria e sigurt për udhëtim në BE”, sot vendoset për Serbinë e Maqedoninë e Veriut
16/06 01:45
Top News – ‘Je me probleme mendore’/ Trajtimi fyes i qytetares në komisariatin nr.2
16/06 01:41
Top News – BE: Shqipëria, ‘e sigurt’ nga Covid/ Bashkë me Serbinë dhe Maqedoninë v. në ‘safe-list’
15/06 22:56
Top News – Makinat në gjendje të mjerë/ Kolaudimi i penalizon, do hiqen nga qarkullimi
15/06 22:39
Top News – Tregtimi i shpendëve në rrugë/ Ministria e bujqësisë u kërkon bashkive t’i ndalojnë
15/06 22:24
Top News – Tjetër operacion i RENEA-s në Vlorë/ Në shenjestër, lojërat e paligjshme të fatit
15/06 22:22
Top News – Protokoll i posaçëm për turizmin/ Masat rekomandohen për të gjitha sipërmarrjet
15/06 22:21
Top Channel/ “Për’puthen”, audicione në Shkodër/ Përzgjidhen konkurrentët për sezonin e ri televiziv
15/06 21:59
Top News – Lehtësohen më tej kufizimet/ Lejohen grumbullimet me 50 persona jashtë
15/06 21:42
Top News – Soreca takon Lulzim Bashën/ U diskutua procesi i intergimit të shqipërisë në be
15/06 21:34
Top News – Ngacmoi seksualisht të bijën/ Dënohet me 3 vite e 4 muaj burg Rudolf Merolli
15/06 21:33
Top Channel/ Parcelat e mbjella përfshihen nga flakët, zjarri në afërsi të pallateve në Shëngjin
15/06 21:27
Top News – Vlora qarku i parë pa infektime/ 1 humbje jete, 8 raste të reja në 24 orët e fundit
15/06 21:25
Top Channel/ “Për’puthen”, audicione Shkodër/ Po përzgjidhen konkurrentët për sezonin e ri televiziv
15/06 20:18
Top News – Cilat janë bashkitë pa kryetarë! Pa marrë vota për drejtim, pritet kushtetuesja
15/06 20:12
Top Channel/ Në shtet paguhesh më shumë! Statistikat e INSTAT, evazioni i dy borderove në privat
15/06 20:02
Top Channel/ Mbetje nga Ishmi bë Patok/ Plastika ka mbuluar të gjithë shtresën e rërës buzë detit
15/06 19:52
Top Channel/ Çapjat, SPAK i akuzon për vrasje, për grup kriminal të organizuar e armëmbajtje pa leje
15/06 19:48
Top News – Kolegji zgjedhor rrëzon PD dhe LSI/ Hapet rruga për çertifikimin e zgjedhjeve
15/06 18:26
Top News – Arrest me burg për ‘Shqiponjat’/ Gjykata e Sarandës vendos për efektivin trafikant
15/06 17:43