Top News- Plagoset pronari i biznesit në Shëngjin/ Konflikti për çadrat, goditen me mjete të forta
26/06/2022 17:21

Një konflikt mes administratorëve të dy bizneseve në zonën e Shëngjinit është regjistruar këtë të diel, ku njëëri prej tyre ka mbetur I plagosur. Armando Marku është transportuar me urgjencë në spital, ndërsa policia është vënë në ndjekje të shtetasit me iniciale P.D. Fillimisht ka pasur një debat mes tyre, cili më pas degjeneroi në dhunë fizike dhe ky I fundit ka goditur me sende të forta Markun. Burimet nga spitali I Lezhës bëjnë me dije se ai ka marrë plagë të shumtanë kokë si pasojë e goditjeve, ndërsa ndodhet nën kujdesin e mjekëve. Shkak I konfliktit dyshohet ndarja e territoreve të plazhit, kjo pasi personat e mësipërm I kishin subjektet që drejtojnë pranë njëri-tjetrit. Ngjarja është regjistruar në sytë e turistëve, të cilët janë traumatizuar nga ajo çka kanë parë. Aktualisht policiapo kërkon autorin e plagosjes, ndërsa do të merret në pyetje në komisariat, po ashtu dhe personi tjetër. Konflikte të tilla për çadrat de shelzongët në plazhe janë të shpeshta, jo vetëm në Shëngjin, por edhe në jug të vendit. Kujtojmë se një konflikt I tillë në Velipojë regjistroi 4 viktima vitin e shkuar, pikërisht për shkak të përplasjeve të vazhdueshme mes pronarëve të hoteleve në vijën bregdetare.

Top Channel/ Plagoset me armë 45-vjeçari, grupi hetimor mbledh provat në vendngjarje
13/08 22:30
Top Channel/ Plagoset me armë zjarri një 45-vjeçar në Kuçovë, dërgohet në spital nga kalimtarët
13/08 22:26
Top News – Plagosje për hakmarrje në Kuçovë! / 15 vite më parë i plagosuri kishte qëlluar 2 vëllezër
13/08 22:00
Top Channel/ Korçë, rrëzohet pema pranë terminalit të qytetit, dëmtohen dy makina
13/08 21:45
Top News- Vranë shqiptarin në ‘shtëpinë e barit’/ Dalin përpara gjykatës 11 personat e dyshuar
13/08 21:11
Top News – Pema bie mbi makinat në Korçë, rrezikohen kalimtarët
13/08 21:10
Top Channel/ Kamionisti i luftës/ Mes bombave dërgoi kripë dhe mori fara luledielli në Ukrainë
13/08 20:24
Top Channel/ Në lagjen e tmerrit! Ekipi i Top Channel në shtëpinë e masakrës në Mal të Zi
13/08 19:51
Top Channel/ “Big Brother” të fortëve në burg/ Nën vëzhgim, dyshohet se urdhëruan atentate
13/08 19:49
Top News- Braçe paralajmëron biznesmenët/ Heq paralele mes qumështit serb dhe grurit ukrainas
13/08 17:52
Top News- Begaj si Meta, vizita e parë në Kosovë/ Presidenti, takim me krerët e politikës kosovare
13/08 17:50
Top News- U ndalua me skaf në Velipojë/ Turisti kallëzon policinë, ndërhyn ambasada e SHBA
13/08 17:46
Top News- Radha kilometrike në Kakavijë/ Ndërhyn diplomacia, situata shkon drejt normalizimit
13/08 16:49
Top News- 21 vite nga Marrëveshja e Ohrit/ Shqiptarët e maqedonasit gjetën gjuhën e mirëkuptimit
13/08 16:48
Top News-Makinat nga rruga përfundojnë në ujë/Në Divjakë dhe Tiranë, një i lënduar dhe një i larguar
13/08 16:43
Top News-Dyndje në pikat kufitare/160 mijë vetë hynë dhe dolën në 24 orë
13/08 16:42
Top News-Britanikët po “zbulojnë” Shqipërinë/TikTok orienton agjencitë për paketat turistike
13/08 15:59
Top Channel/ Masakra, Tre ditë zie. Abazovic: Tragjedi e pazakontë për Malin e Zi
13/08 15:48
Top Channel/ Shkolla e re në Vaqarr. Kryebashkiaku Veliaj inspekton punimet
13/08 15:18
Top Channel/ Aeroport në Lumalas. Nis puna për pistën turistike 2.4 kilometra në fshatin e Korçës
13/08 15:15