Top News-Përfundon Maratona e Tiranës/Shpallen fituesit, vlerësohen me çmim
17/10/2021 21:01

Ka përfunduar Maratona e Tiranës, ku morën pjesë rreth 2500 garues, nga vendi dhe e gjithë bota. 1500 ishin shqiptarë dhe 1000 të tjerë ishin të huaj. Për secilën kategori, 42 K, 21 K dhe 10 K u shpallën fituesit të cilët do të përfitojnë edhe vlerën monetare. Në kategorinë 42 K në vendin e parë dolën një djalë nga Shqipëria dhe një vajzë nga Ukraina, të cilët do të shpërblehen me cmimin 5000 euro. Në kategorinë e femrave, vendin e dytë e zuri Luiza Gega e cila do të shpërblehet me cmimin 3000 euro. Në kategorinë 21 K në vendin e parë tek meshkrujt dhe femrat doli Ukraina, të cilët do të shpërblehen me cmimin 2000 mijë euro . Në kategorinë 10 K tek meshkujt Shqipëria zuri vendin e tretë, ndërsa te femrat Shqipëria mori 3 cmimet e para. Cmimi I parë përfiton 800 euro, cmimi I dytë 600 euro dhe cmimi I tretë 500 euro.

Top Channel/ U arrestuan për vrasjen e Pashk Ujkës. Familjarët: Ishin në Kosovë kur ndodhi ngjarja
04/12 10:48
Top Channel/ “Po ta kisha bërë vaksinën nuk do kisha përfunduar kështu”, rrëfimet e shtatzënave
04/12 10:24
Top Channel/Demokrati-Berishës:E more thri, e bëre morr, tani do të të hajë! Dy fjalë & për Yuri Kim
03/12 21:31
Top Channel/ Po bën betejë personale me foltoren? Berisha nga Devolli: Marrëzi!
03/12 21:30
Top Channel/ Berisha tregon pse Basha e ‘kyçi’ gojën dje në Parlament
03/12 21:29
Top Channel/ Berisha: I vetmi vend ku mund të mblidhemi është Air Albania, por nuk e dimë motin
03/12 21:28
Top Channel/Berisha-Bashës: Jep dorëheqjen!Në Belgjikë rezulton se je anëtar i organizatës kriminale
03/12 21:27
Top Channel/ Berisha: Më 11 dhjetor shkojmë rithemelojmë PD dhe pluralizmin shqiptar
03/12 21:26
Top News-4 viktima, ja numri i të infektuarve / Më shumë raste janë shënuar në Tiranë
03/12 21:15
Top News-Shuhet aktorja Edi Luarasi/Të papriturat e jetës dhe rikthimi në skenë
03/12 21:06
Top News-12 orë për të numëruar paratë/Goditet karteli që sillte drogë edhe në Shqipëri
03/12 21:03
Top News-Në kurth shefi i njësisë “Fast”/Tiranë, arrestohet nga kolegët për mashtrim
03/12 20:42
Top News-Shqiptari vret veten në burgun grek/Prej 8 vitesh në burg, si e siguroi lëndën kimike
03/12 20:29
Top Channel/ Lezha ‘pushtohet” nga uji, bllokohen pusetat prej reshjeve të shiut
03/12 20:03
Top Channel/ Drejtori i Urgjencës Kombëtare: Shumë të sëmurë po trajtohen në shtëpi
03/12 19:41
Top Channel/ Elbasani mbytet nga plehrat/ Tërhiqet kompania që pastronte qytetin
03/12 19:36
Top Channel/ Gjykata e Posaçme lë në fuqi vendimi, dënohet me 55 vite Shullazi dhe grupi
03/12 19:34
Top News-Korrupsioni me tenderin e uniformave/ Ja sa u dënuan të pandehurit, vetëm një shpëton
03/12 18:38
Top News- Shqipëria ‘braktis’ BE për SHBA / Pse Ballkani është më sytë nga Shtëpia e Bardhë
03/12 18:11
Top News-Kryebashkiaku përfundon në SPAK/ Fshehu dënimin në greqi, hetimet nga e para
03/12 17:32