Top News – ‘PD-LSI e kanë humbur busullën’/ Veliaj-aleatët meme u kanë zënë vendin demokratëve
17/01/2021 12:11

Nga Gosa e Rrogozhinës, ku zhvilloi një takim me strukturat e PS-së, drejtuesi politik i socialistëve për qarkun e Tiranës, Erion Veliaj, tha se më 25 prill pritet vetëm thellimi i rezultatit të Partisë Socialiste, pasi opozita e ka humbur busullën. Ai theksoi se të jesh sot me Partinë Demokratike është fyerje, pasi kur demokratët presin prurjet e reja për zgjedhjet e 25 Prillit, shohin që kandidatë për deputetë caktohen emrat që deri më sot janë përdorur si meme nëpër rrjetet sociale. “LSI-ja është shpërbërë si kokoshi në një thelë. PD-ja e ka humbur fare busullën. Të jesh sot me PD-në duhet të ndihesh njeriu më i fyer në botë sepse ti si demokrat pret dhe shikon që Fatmir Mediu i Gërdecit caktohet kandidat për deputet apo Nard Ndoka me Dash Shehin. Pra, të jesh sot me PD-në duhet të jesh njeriu më i fyer nga partia jote sepse vendet t’i zënë këta që deri dje bëheshin meme - po kandidojnë të gjitha memet e rrjeteve, karikaturat e Instagramit, kurse demokrati i thjeshtë rri e ngrohet në diell, se ai do e marrë vesh i fundit”, u shpreh Veliaj. Veliaj shtoi se PS-ja është e vetmja forcë politike, e cila ka treguar përgjegjshmëri në krye të punëve të vendit. Sipas tij, tërmeti dhe pandemia treguan se qeveria dhe bashkitë ishin të gjitha në këmbë për përballimin e situatës, duke qenë pranë njerëzve në nevojë.

Situata e covid në Pogradec/ 21 raste në bilancin e fundit
25/02 13:21
Gjirokastër, 70% e testimeve pozitive/ Riienfektohen dy punonjës në burgun e Bëncës
25/02 13:21
Nuk ka masa të reja kufizuese/ Mbetet në fuqi ndalimqarkullimi 20:00-06.00
25/02 13:21
Top News – Vettingu, futet në krizë Gjykata/ Shkarkohet gjyqtarja e Apelit të Tiranës
25/02 13:14
Top News – Meta hap portal në Presidencë/ ‘Denonconi tek unë presionet për zgjedhjet!’
25/02 13:14
Top News – Basha-Nuk do të bëj mrekullira/ ‘Mjafton të bëjmë sa ç’bën Maqedonia’
25/02 13:13
Mbledhje për gjyqtaren e Krujës/ KLGJ mblidhet për procedimin ndaj Enekelejda Hoxhës
25/02 13:08
Vrasje në qendër të Tiranës/ Viktima me tre emra dhe precedentë penalë, u qëllua me silenciator
25/02 13:08
Top News – Vdekja e minatorit në minierë/ Bulqizë, një në pranga, një në pocedim
25/02 12:55
Bulqizë/ Qendra e Kujdesit Shëndetësor jashtë kushteve optimale, çatia pothuajse e shkatërruar
25/02 12:24
Komiteti Teknik i Ekspertëve: Mbeten në fuqi kufizimet aktuale
25/02 12:23
Benet Beci: KESH do të transformojë zonën përreth liqeneve Vau Dejës- Koman, në destinacion turistik
25/02 12:22
Taksistët e Shkodrës në protestë/ Kërkojnë disiplinimin e taksive që punojnë në të zezë
25/02 12:19
Top News – Kush ishte Behar Sofia!/ Nga miku i Dritan Dajtit tek heroina në Turqi
25/02 12:13
Rruga e shembur që prej janarit/ Lezhë-Kallmet, mungon sinjalistika për rrezikun
25/02 12:11
Aksident në Vlorë, makina përplaset me motorin, një i plagosur
25/02 11:46
Top News – Atentat mafioz te ‘Piramida’/ 66 vjeçari mbante tre identitete
25/02 11:12
Vulin: Kamberi si Esat Pashë Toptani/Ministri serb i mbrojtjes reagon për deputetin shqiptar
25/02 11:10
Kush është biznesmeni i ekzekutuar sot në mes të Tiranë? Bizneseve të tij iu vu tritol disa herë
25/02 10:15
U qëllua me armë zjarri me silenciator në mes të Tiranës, ndërron jetë në spital 66-vjeçari
25/02 09:41