Top News-Pas 7 vitesh në kampin sirian të Al Holit/Dëshmia në spak e gruas së ‘Kasapit të Kaçanikut’
17/08/2022 15:52

Afro 2 vite pas riatdhesimit të Floresha Rashës nga kampi Al Hol në Siri, ajo është thirrur dhe ka dëshmuar në SPAK. Rasha ka vendosur të bashkëpunojë me drejtësinë, ndërsa dëshmitë shihen si një pikë kyçe për t’I dhënë përgjigje një sërë pikëpyetjesh që kanë hetuesit. MËnyrë e rekrutimit, sib ëhet dërgimi I shqiptarëve dhe si funksionon e gjithë skema, janë disa nga informacionet të cilat do të përfitohen në përfundim të marrjes në pyetje. Përpara hetuesve të SPAK, Rasha ka treguar mënyrën se si shkoi drejt Sirisë, kush e ndihmoi dhe mënyrën se si organizoheshin gjërat atje. Floresha Rasha shkoi në Siri 6 muaj pas bashkëshortit të saj, ky I fundit I cili u vra, duke e lënë atë të vetme dhe me dy fëmijë. Më pas tregon se u martua me Lavdërim Muhaxherin edhe ky I vrarë nga forcat amerikane në 2017. Pas dy martesave të para, floresha Rasha u martua dhe me një shtetas sirian, por dhe ai humbi jetën. Burri I tretë u vra, ndërsa nga sulmi mbeti e plagosur dhe vetë Rasha.

Top Channel/ Bujqësia, 146 milionë €/Programi IPARD III do financojë fermerët, bashkitë dhe shoqatat
01/10 20:03
Top News-Para me shumicë në pikat kufitare/Sekuestrohen nga policia, ja pistat e hetimeve
01/10 19:56
Top Channel/Hetim në Austri, Itali e San Marino/SPAK nisë letërporosi për dosjen hetimore ndaj Metës
01/10 19:36
Top Channel/ Kullë e re në Tiranë/ “Mbushet gropa e Hajdin Sejdisë”, shpallet projekti fitues
01/10 19:24
Top Channel/ Dita botërore e kafesë/ 1 tetori, dita ndërkombtares e pijes më të përdorur në botë
01/10 18:52
Top Channel/ Dita botërore e kafesë/ 1 tetori është shpallur dita ndërkombtares e pijes më të përdorur në botë
01/10 18:51
Top Channel/ Bie nga kati i katërt 13-vjeçarja në Sarandë, transportohet drejt Traumës në Tiranë
01/10 18:06
Top Channel/ Kreu i KOKSH vlerësohet në Olimpia, merr çmimin Laurel nga Komiteti Olimpik Europian
01/10 15:44
Top News-Kapet shtetasi rus në Shqipëri!/Ishte shpallur në kërkim nga Gjermania për trafik droge
01/10 15:38
Top Channel/ …por shirat nuk mjaftojne, sinoptikanët: Në tetor duhen edhe dy episode me rreshje
01/10 15:09
Top Channel/ Mbanin dhjetëra kilogramë kanabis në makinë dhe banesë, arrestohen katër persona
01/10 14:47
Top News-Një ditë në rrugën që ‘merr jetë’ njerëzish/Aksi Fushë Krujë-Lezhë, aty ku jetohet me frikë
01/10 13:38
Top News-6 orët e takimit me Hashim Thaçin në burg/Behgjet Pacolli në Hagë me një ‘ushtri’ shqiptare
01/10 13:36
Top Channel/ Sheshi “Skënderbej”. Debate për të vendosur edhe shtatore të Ismail Qemalit
01/10 12:37
Top Channel/ Durrës, arrestohet shtetasi rus i shumëkërkuar nga drejtësia gjermane për trafik droge
01/10 12:29
Top Channel/Lind “policia” e dritave, do fikin dritat në institucione. Rama: Masat shtyhen në nëntor
01/10 12:09
Top Channel/ Do shkëmbenin pakon me një kilogramë kokainë, arrestohen dy bashkëpunëtorët
01/10 11:45
Top News-I shpallur në kërkim prej dy vitesh!/Arrestohet 36 vjeçari, akuzohet për kultivim droge
01/10 11:31
Top News-Kthyen shtëpinë në fermë kanabisi!/Në pranga një person, në kërkim vëllai, nën hetim babai
01/10 11:30
Top News – 95 të vrarë në rrugë, dalin shifrat e 2022/Ja qarqet me numrin më të ulët të aksidenteve
01/10 09:26