Top News – Pa kaluar as 24 orë nga aksidenti/Humb jetën një nga të plagosurit, arrestohet shoferja
16/08/2022 15:29

60-vjeçari Begzan Hysa humbi jetën këtë të martë në spital pasi u përplas një ditë më parë nga një automjet. Aksidenti i rëndë ndodhi në rrugën paralel me unazën e madhe të Tiranës, ku 29-vjeçarja Elinta Garo humbi kontrollin mbi automjet duke hipur me trotuar e duke plagosur rëndë Begzan e Valentina Hysën si dhe 27-vjeçaren Alkuna Telhaj. Policia e Tiranës njoftoi zyrtarisht se specialistët e Qarkullimit Rrugor arrestuan 29-vjeçaren Elinta Garon për aksidentin që shkaktoi të hënën në kryeqytet. Po kështu, në njoftim thuhet se Alkuna Telhaj dhe Valentina Hysa pas marrjes së trajtimit mjekësor në spital u larguan në banesa, por Begzan Hysa nuk mundi të mbijetonte. Shkak i aksidentit të rëndë dyshohet të jetë bërë shpërqëndrimi i 29-vjeçares nga telefoni. Policia e gjeti përgjegjëse 29-vjeçaren Elinta Garo për aksidentin dhe e arrestoi atë për “Shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor”.

Top Channel/ Dita botërore e kafesë/ 1 tetori, dita ndërkombtares e pijes më të përdorur në botë
01/10 18:52
Top Channel/ Dita botërore e kafesë/ 1 tetori është shpallur dita ndërkombtares e pijes më të përdorur në botë
01/10 18:51
Top Channel/ Bie nga kati i katërt 13-vjeçarja në Sarandë, transportohet drejt Traumës në Tiranë
01/10 18:06
Top Channel/ Kreu i KOKSH vlerësohet në Olimpia, merr çmimin Laurel nga Komiteti Olimpik Europian
01/10 15:44
Top News-Kapet shtetasi rus në Shqipëri!/Ishte shpallur në kërkim nga Gjermania për trafik droge
01/10 15:38
Top Channel/ …por shirat nuk mjaftojne, sinoptikanët: Në tetor duhen edhe dy episode me rreshje
01/10 15:09
Top Channel/ Mbanin dhjetëra kilogramë kanabis në makinë dhe banesë, arrestohen katër persona
01/10 14:47
Top News-Një ditë në rrugën që ‘merr jetë’ njerëzish/Aksi Fushë Krujë-Lezhë, aty ku jetohet me frikë
01/10 13:38
Top News-6 orët e takimit me Hashim Thaçin në burg/Behgjet Pacolli në Hagë me një ‘ushtri’ shqiptare
01/10 13:36
Top Channel/ Sheshi “Skënderbej”. Debate për të vendosur edhe shtatore të Ismail Qemalit
01/10 12:37
Top Channel/ Durrës, arrestohet shtetasi rus i shumëkërkuar nga drejtësia gjermane për trafik droge
01/10 12:29
Top Channel/Lind “policia” e dritave, do fikin dritat në institucione. Rama: Masat shtyhen në nëntor
01/10 12:09
Top Channel/ Do shkëmbenin pakon me një kilogramë kokainë, arrestohen dy bashkëpunëtorët
01/10 11:45
Top News-I shpallur në kërkim prej dy vitesh!/Arrestohet 36 vjeçari, akuzohet për kultivim droge
01/10 11:31
Top News-Kthyen shtëpinë në fermë kanabisi!/Në pranga një person, në kërkim vëllai, nën hetim babai
01/10 11:30
Top News – 95 të vrarë në rrugë, dalin shifrat e 2022/Ja qarqet me numrin më të ulët të aksidenteve
01/10 09:26
Top News-Çifti i të moshuarve që vuan për një pikë uji/Ndërhyn Fiks Fare u zgjidh hallin në Mamurras
30/09 22:52
Top News-Atentati në Pukë, ‘kallauz’ në familje/Policia shoqëron vëllain dhe një të afërm
30/09 21:43
Top Channel/ Digjet banesa në Allkaj, shkaktohen vetëm dëme materiale
30/09 20:44
Top Channel/ Zhvishen “uniformat”/ Zbehet skandali, Prokuroria pushon akuzën për mashtrim
30/09 19:40