Top News – Nudo e pa maska në liqen/ Itali, gjoba të majme për turistët
07/07/2020 18:26

Gjashtë persona që guxuan të dalin sic i ka bërë nëna në brigjet e një liqeni në itali, kanë marrë gjoba të majme për mos respektim të normave të sjelljes në publik. Ata u pikasën nga policia që po patrullonte plazhet në abbadia lariana, që sidoqoftë ishte e fokusuar tek respektimi i masave të distancimit social. Të gjashtë personat, të gjithë meshkuj të moshës nga 43 deri në 68 vjec, morën gjoba nga 3.333 eurosh. Policia lokale, patrullon plazhet në liqenin e komos më këmbë dhe me barka patrullimi. Autoritetet në rajonin verior të lombardisë vazhdojnë të përpiqen të ndalojnë njerëzit të mblidhen nëpër plazhet lokale këto ditë vere. Rreth 70 persona u gjetën në plazhe, pjesa më e madhe e tyre vizitorë nga amerika e jugut dhe evropa lindore, por edhe nga provincat përreth. Lombardia është goditur më rëndë se cdo rajon tjetër në itali nga covid 19. Edhe pse izolimi po hiqet gradualisht, mbetet e detyrueshme mbajtja e maskës edhe në ambjente të jashtme. Por, italiania Corriere della sera, shkruan se nuk ishte vetëm maska ajo që i mungonte gjashtë nudistëve.

Top News – ‘Katastrofë gjeneratash’/ Paralajmërimi i OKB për pandeminë
04/08 17:50
Top News – Rasti i George Floyd/ Videoja e fundit para vdekjes
04/08 16:41
Top News – Ekspertët në Francë/ Bëhuni gati për valën e dytë
04/08 16:13
Top News – Brenda një nate u bë milioner! Minatori fatlum nga Tanzania shet gurin e tretë
04/08 15:38
Top News – A janë disa njerëz të mbrojtur? Shumica nuk shfaqin probleme nga covid
04/08 15:24
Top News – Kthesa e Trump: Patriotët mbajnë maskën
04/08 15:20
Top News – Të bllokuar në ishull/ Shpëtohen nga SOS i shkruan në rërë
04/08 14:59
Top News – Armët bërthamore/ OKB: Koreja e veriut ka përparuar me arsenalin
04/08 12:48
Top News – Uragani ‘Isaias’/ Godet brigjet e Karolinës Veriore
04/08 12:37
Top News – Ish mbreti i Spanjës/ Në mërgim pas akuzave për korrupsion
04/08 12:33
Top News – Dyshimet e OBSH-së/ Nuk ka garanci për vaksinën
04/08 12:26
Top News – Ultimatum i Trump/ Për blerjen e TikTok nga Microsoft
04/08 12:23
Top News – Dyshimet e OBSH-së/ Nuk ka garanci për vaksinën
04/08 12:10
Top News – Itali, testet e antitrupave/ 2.5% e popullsisë ka kaluar covid-in
04/08 11:59
Top News – Rritja e rasteve/ Melburni kthehet në izolim
03/08 17:48
Top News – Pas incidentit tragjik/ Inaugurohet ura e re e Gjenovës
03/08 16:49
Top News – Covid-19 në kroçera/ Vetëm pak javë pas rihapjes
03/08 16:29
Top News – Sezoni turistik/ Spanjë, më i keqi në histori
03/08 16:29
Top News – Britani/ Test 90 minutësh, do të shpërndahet në shtëpitë e kujdesit
03/08 16:03
Top News – Puna nga shtëpia/ Deri në vitin 2021 ose përgjithnjë…
03/08 15:29