Top News – Njeriu i Putin në krye të shërbimit sekret serb/ Kush është Vulin, lidhjet me Moskën
01/12/2022 17:51

Aleksandër Vulin, një nga njerëzit më të afërt të presidentit serb Aleksandër Vucic është emëruar së fundmi drejtor i Shërbimi Informativ Serb. Vulin konsiderohet po ashtu si “njeriu i Moskës” brenda qeverisë serbe. Vulin la postin e ministrit të Mbrojtjes për të udhëhequr shërbimet sekrete në një moment kyc për rajonin pas luftës në Kosovë. Kreu i partisë Socialiste ka qenë në krye edhe të Ministrisë së Punës dhe Politikës Sociale dhe drejtor i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën, duke mbajtur gjthnjë qendrime të forta anti-shqiptare.

Top News – Escobar paralajmëron Kosovën/ ‘Asociacioni do bëhet me, apo pa Kurtin’!
03/02 13:57
Top News – Serbët, protesta kundër paktit me Kosovën/ Vuçiç i dëshpëruar- Europa do të na izolojë!
03/02 13:24
Top News – Vuçiç, nga ‘hero’ në ‘tradhtar’! Mediat gjermane: U kryqëzua në parlament
03/02 12:01
Top News – Kurti i vë 6 kushte SHBA dhe BE!/Kosova kërkon hyrjen në BE dhe njohjen nga Serbia
02/02 15:29
Top News – Plas në parlamentin serb, grushte për Kosovën: Vuçiç ‘tradhtar’
02/02 15:11
Top News – SHBA falenderon Vuçiç/ Blinken telefonon presidentin për planin europian
02/02 12:15
Top News – Kosova ‘ndez’ parlamentin serb / Vuçiç, llogari për dialogun dhe planin franko-gjerman
02/02 11:24
Top News – ‘Bëjini presion Vuçiç, jo Kurtit’!/Osmani thirrje SHBA dhe aleatëve perëndimorë
31/01 16:39
Top News – Nuk e duam ‘Asosacionin’! Në ambasadë diskutohet, në shesh protestohet
31/01 14:13
Top News – Frikë për përplasje Maqedoni-Bullgari!/ DASH thirrje për qetësi pas incidenteve
31/01 13:28
Top News – Sot diskutohet për Asociacionin! SHBA mbledh tryezën, mungon Albin Kurti
31/01 12:03
Top News – Shtet serb brenda Kosovës!/ Veriu me flamurin, qeverinë e buxhetin e tij
30/01 15:57
Top News – ‘Çmendet’ Presidenti kroat /‘Kosova iu aneksua Serbisë nga ndërkombëtarët’
30/01 15:24
Top News – SHBA, ‘përjashton’ Kurtin / Ambasada s’e fton në diskutimet për asociacionin
30/01 13:50
Top News – Rrëzohet në Jon avioni ushtarak!/ Ushtria greke në kërkim të pilotëve
30/01 13:38
Top News – Vuçiç në rrezik!/ Serbët nuk e falin për paktin më Kosovën
30/01 12:52
Top News – Kur Vuçiç u shpall ‘non grata’ nga BE… / Publikohet dokumenti i 1999, iu ndalua hyrja
30/01 11:32
Top News – Është koha për Asociacionin! Këmbëngul SHBA: Duhet ndërprerë cikli i krizave
30/01 11:23
Top News – Veto nga Bullgaria për integrimin!/ Osmani- Nuk mund të mohoni identitetin maqedonas
29/01 16:21
Top News – Mali i Zi në BE në 2025-ën!/ Si u destabilizua ‘ylli në ngritje’ i Ballkanit
29/01 14:30