Top News – Një foshnje vetëm 37 ditëshe/ Greqia qan viktimën më të re të koronavirusit
09/03/2021 12:05

Greqia ka mbajtur zi për një foshnje vetëm 37 ditëshe, më e reja mes afro 6800 viktimave të koronavirusit në vend. “Fatkeqësisht ne sot kemi viktimën më të re të pandemisë në vendin tonë, një foshnje që kaloi 17 nga gjithsej 37 ditët e saj, duke luftuar me koronavirusin”, tha kryeministri Kyriakos Mitsotakis në një postim në tëitter. “Dhimbja e kësaj dite është e papërballueshme”, shtoi ai. Ministria e shëndetësisë tha se foshnja, një djalë, ishte dërguar në spitalin e fëmijëve në athinë në mes të shkurtit me një inflamacion nazal dhe ethe dhe ishte vënë në kujdes intensiv një ditë më pas. Ai u nda nga jeta të dielën. Rreth 6800 persona kanë humbur jetën për shkak të koronavirusit në greqi ndërsa rreth 480 të tjerë janë aktualisht në kujdes intensiv. Ministria e shëndetësisë kërkoi javën e shkuar ndihmë nga spitalet private pasi pranoi se sistemi i shëndetit publik në athinë ishte nën një presion të papërballueshëm.

Top Channel/ Luftë në Europë brenda disa javësh, paralajmërimi i gjeneralit amerikan
16/04 11:16
Top Channel/ Pentagoni konfirmon UFO-t, “Nuk e dimë c`janë këto objekte”
16/04 10:56
Protesta të dhunshme në Greqi/ Mijëra studentë u përplasën me policinë në Selanik, kundërshtojnë ligjin e qeverisë
16/04 01:57
Top Channel/ Vizita e Dendias nuk solli qetësi,deklarata të forta nga ministrat e Greqisë e Turqisë
16/04 01:54
Top News – E mban ‘sekret’ firmën/ Von der Leyen merr dozën e parë të vaksinës
15/04 22:34
Top News – Skandal në Danimarkë/ Vdesin 3 persona nga salmonela në ilaçet bimore
15/04 22:27
Top News – Francë, rrëmbehet 8 vjeçarja/ E dyshuar kryesore nëna e saj
15/04 22:10
Top News – Blinken viziton Afganistanin/ Jep siguri mbi partneritetin mes dy vendeve
15/04 22:06
Top Channel/ Franca këshillon largimin nga Pakistani prej protestave të dhunshme anti-franceze
15/04 21:31
Top Channel/ Me performanca e kurora lulesh, Korea e Veriut shënon ditëlindjen e Kim Il Sung
15/04 21:30
Top Channel/ Kili, shpendët karakteristikë të lindur në rezervat, lëshohen në botën e egër
15/04 21:29
Top Channel/ Arabët izraelitë protestojnë në mbështetje të Palestinës në ditën e pavarësisë
15/04 21:27
Top Channel/ Parisi kujton dy-vjetorin e zjarrit shkatërrimtar në katedralen Notre-Dame – Pa koment
15/04 21:26
Top Channel/ 100 ditë nga Lojërat në Tokio/ Rio ndez statujën e Krishtit Shërues me unazat Olimpike
15/04 21:24
Top Channel/ Stuhi e re rëre godet qiellgërvishtësat e Pekinit – Pa koment
15/04 21:23
Top News – Autori i masakrës në lokalin Joy/ Greqi, del nga burgu “taqi shqiptari”
15/04 20:43
Top News – “Do tregoj që je homoseksual…”! Shqiptari u zhvat paratë fëmijëve italianë
15/04 20:42
Top News – Kaos në aeroportin e Londrës/ Qeveria fajëson pasagjerët për radhët e gjata
15/04 19:02
Top Channel/ Merkel e Biden bashkë kundër Rusisë, “ultimatum” Moskës
15/04 18:36
Top Channel/ Dëmtohet nga zjarri, nëndetësja bërthamore ndahet në dysh!
15/04 18:35