Top News – Ngrohja globale/ Izolimi nuk ka shumë ndikim
07/08/2020 17:22

Rënia dramatike e gazrave që shkaktojnë efektin serë dhe ndotësve të ajrit, e parë gjatë izolimit global, do të ketë pak pasoja në ngrohjen e planetit. Në një analizë të fundit shkencëtarët sugjerojnë se deri në 2030, temperaturat globale do të jenë vetëm 0.01 gradë celcius më të ulëta nga sa pritej. Por autorët nënvizojnë se natyra e rimëkëmbjes mund të ndryshojë në mënyrë domethënëse panoramën afatgjatë.

Top News – “Miu hero” fiton Medalje të Artë! Brejtësi 7-vjeçar i surprizoi të gjithë
25/09 12:14
Top News – Vetëm 30 dollarë për një natë, shtëpia e ‘Princit të Bel Air’ jepet me qira!
25/09 12:13
Top News – Aeroporti i Helsinkit po përdor qentë “për të nuhatur” koronavirusin
25/09 12:07
Top News – Virusi pëson mutacione!/ Studimi: Është bërë me ngjitës
25/09 12:03
Top News – Koronavirusi në Evropë/ Francë, gjasa për izolim të dytë
25/09 11:51
Top News – Karnavali i Rios shtyhet për afat të pacaktuar
25/09 11:49
Top News – Kim “kërkon falje për vrasjen e një zyrtari jugkorean”
25/09 11:37
Top News – Ndryshimet klimatike “po nxisin zjarret në Kaliforni”
25/09 11:34
Top News – Rendohet gjendja/ Europa në alarm nga koronavirusi
25/09 02:01
Top News – Putin për Navalny-n/ U vetëhelmua, kërkon telashe
24/09 21:59
Top News – Shqetësohet perëndimi/ Rusia nis manovrat ushtarake
24/09 21:57
Top News – Gruaja shtatzënë/ Shpëton të shoqin nga peshkaqeni
24/09 21:38
Top News – Ankesa ndaj BE/ Facebook mund të lërë Europën
24/09 21:37
Top News – Zonat me covid/ Tani i tregon dhe Google Maps
24/09 21:21
Top News – Vaksina e rusisë/ Kozmonautët rusë refuzojnë ta marrin
24/09 20:25
Top News – BE `lan duart`/ Dërgon ftesat për dialog
24/09 19:59
Top News – Deklarata e Trump/ Shtohet frika për dhunë në zgjedhje
24/09 17:40
Top News- SHBA, shitja e armeve/ Rritje 80% në shtetet e mëdha
24/09 17:36
Top News – Ushtarët KoreanoVeriore/ Vranë dhe dogjën KoreanoJugorin
24/09 17:32
Top News – Prodhuesit e makinave padisin Trump për taksat mbi Kinën
24/09 17:28