Top News- Nga vrasjet vijmë…në vrasje shkojmë!/‘Të heqin qafe’ edhe për një fjalë goje, apo facebook
18/08/2022 14:44

Në një gjysmë dite, krimi shënon 4 të vrarë në Shqipëri. Në aksin Vlorë-Levan, dy vetë u vranë nga një breshëri plumbash, në Elbasan, një djalë vetëm 18 vjeç vrau 33-vjeçarin rreth orës 22.00 të së mërkurës, ndërsa 4 orë më herët dy vëllezër kamarierë do t’i merrnin jetën një 41-vjeçari për një parkim hoteli në Sarandë. Çfarë do të sjellin orët që pasojnë, askush nuk mund ta thotë! E vetmja gjë që mund të shihet qartë e mund të thuhet me siguri është fakti se Shqipëria po përgjaket rregullisht thuajse në çdo cep të saj; në rrugë, në parkingje, në sheshe, në lokale, dhe në rrugicat midis pallateve, apo edhe në periferitë rurale të saj kur herë pas herë jo vetëm vrasjet, por edhe vetëvrasjet shtojnë bilancin e jetëve të humbura.

Top News- Pasuria 3.5 mln euro që zë fill nga krimi!/Njëri nga pronarët i arrestuar për prostitucion
06/10 10:47
Top News-Trafikanti shqiptar në grackën e Interpol/Arrestohet për llogari të drejtësisë italiane
06/10 10:46
Top Channel/ Sekuestrohen pasuri me vlerë 3.5 milionë euro të 46-vjeçarit në Elbasan
06/10 09:48
Top Channel/ Arrestohet në Durrës 55-vjeçari, i dënuar në Itali me 25 vjet e 8 muaj burg
06/10 09:34
Top Channel/Motori shkëputet nga “Ford-i” dhe godet “Audi-n”, plagoset rëndë shoferja në Fushë-Milot
05/10 22:49
Top News- Hakerat publikojnë një tjetër dokument!/Kërcënimi i ri, duke përdorur Sadam Hussein
05/10 20:40
Top News-Mister që mbulon vrasjet e 2 vëllezërve/Dosja që pritet të trondisë më shumë se Dumani
05/10 20:38
Top Channel/ Dita botërore e mësuesit/ Në Shqipëri janë 31 mijë mësues
05/10 19:42
Top Channel/ Vettingu, rikthehen 35 të shkarkuar, mund të ankohen në Gjykatën e Strasburgut
05/10 19:32
Top News-Një hap drejt ndërtimit të Teatrit Kombëtar/Hapet gara, Veliaj-Do të jetë 3 herë më i madh
05/10 19:23
Top News-3 vjet hetime 37 vjet burg për 10mln euro/Mungon Talo Çela në listën e 5 më të rrezikshmëve
05/10 19:21
Top Channel/ Shqipëria e fundit në Evropë për pagat e mësuesve, krahasimi
05/10 19:05
Top Channel/ Do të trafikonte armë zjarri dhe municion luftarak drejt Greqisë, arrestohet 18-vjeçari
05/10 18:54
Top News-Telefonata që zbuloi bazën e armëve…!/Si ranë në gjurmët e ‘tunelit’ agjentët e policisë
05/10 18:10
Top News- Parajsa mbi Oqeanit Indian/ Maldivet, një burim kulturash dhe traditash
05/10 17:24
Top Channel/ Gjendet një bazë armatimesh në zonën e “5 Majit”
05/10 16:16
Top News – Goditet një bazë armësh në Tiranë, sekuestrohen predha antitank, municion luftarak e armë
05/10 16:12
Top Channel/ Në luftë me kancerin, historia e vajzës që u prek nga sëmundja 25 vjeç
05/10 15:39
Top Channel/ “Tirana Gate 2022”, nis festivali ndërkombëtar i të rinjve
05/10 15:38
Top News – Hakerat, MEK dhe kriza energjetike…!/Kërkesat e Ballukut për institucionet shqiptare
05/10 15:35