Top News – ‘Në Rusi fillon lufta civile’ / Mercenarët e Wagner kapin rob oficerin e Putinit
05/06/2023 15:04

Mercenarë nga grupi rus Ëagner, kanë kapur rob një kolonel të forcave të rregullta të ushtrisë së Putinit, në shembullin më të fundit të përplasjeve të ashpra në radhët ruse. Koloneli rus u pa madje me kokë ulur në një video të publikuar prej grupit Vagner ndërsa pranon fajin e tij dhe pohon se ka qenë i pirë në detyrë kur edhe ka qëlluar mbi një automjet të mercenarëve.

Top Channel/ Biden thirrje Kongresit: Të vazhdojnë ndihmat për Ukrainën
01/10 21:47
Top Channel/ Ukraina rrëzon dronët rusë. Vijon kundërofensiva, Moska rrit shpenzimet për mbrojtjen
01/10 21:36
Top Channel/ Sulmi terrorist në veri, Kurti në takimin me emisarin Sarrazin: Sanksiononi Serbinë!
01/10 21:34
Top News – Nga filmat ‘007’ në Formula 1 / Jessica Hawkins, frymëzimi i vajzave të tjera
01/10 21:25
Top Channel/ Sulmi terrorist në Ankara, Erdogan: Nuk do arrijnë kurrë të shkatërrojnë paqen në Turqi
01/10 21:08
Top News – Kurdët pas sulmit terrorist / PKK merr përgjegjësinë e kamikazëve në Ankara
01/10 21:03
Top Channel/ “Nuk thyhemi, do i përgjigjemi krimit”, ministri i turk flet pas sulmit terrorist
01/10 18:18
Top News – Zbardhet misteri pas 27 vitesh / Arrestohet një i dyshuar për vrasjen e Tupac
01/10 16:30
Top News – 10 mijë trupa ruse në Bakhmut / Mbrojtja ajrore rrëzon 16 kamikazë rusë
01/10 16:27
Top News- Në fillim qëllon me armë, më pas aktivizion jelekun me eksploziv/pamjet nga sulmi në Turqi
01/10 16:26
Top News- Agresori hodhi veten në erë/ NATO- Pranë Turqisë në luftën kundër terrorizmit
01/10 16:25
Top News – 35-vjeçarja ‘parandjeu’ vrasjen/ Dëshmia e shoqes-Më tha po më mbaron koha
01/10 16:16
Top News – ‘Kontakti’ me alienët, çështje kohe / Shkencëtarët optimistë-I zbulojnë brenda pak viteve
01/10 16:10
Top News – Trupat britanike gati për në Kosovë / ’Në pritje të urdhërit!’, NATO rrit prezencën
01/10 15:50
Top News – Turqia mban peng Suedinë / Anëtarësimi në NATO, kusht blerja e F-16 nga SHBA
01/10 15:45
Top News – Erdogan paralajmëron terroristët / ‘Nuk mund të shkaktoni dot kaos në Turqi’
01/10 15:36
Top News – Zjarr në klubin e natës, shumë viktima / Shkrumbohet gjithë godina, kërkohen të zhdukurit
01/10 15:15
Top News – Hodhën në erë ‘shtabin’ e Putinit / Komando ukrainase me jet ski në stil ‘James Bond’
01/10 14:15
Top News – Ballkani do të shpërthejë! NATO të shuajë agresionin rus dhe serb në Kosovë
01/10 13:37
Top News – Erdogan në ‘shënjestër’!? Momenti i shpërthimit pranë ndërtesës së parlamentit
01/10 13:28