Top News – Ndalohen tre persona/ Ishin në kërkim ndërkombëtar
05/08/2020 14:29

Tre persona te shpallur në kerkim nderkombetar janë ndaluar nga policia, gjatë kontrolleve të ushtruara në zona të ndryshme të vendit. Dy shtetas nga Maqedonia e Veriut, jane ndaluar ne piken kufitare të Qafe Thanës, pasi ishin shpallur në kërkim nga autoritete gjyqësore në Austri dhe Slloveni. Një prej të ndaluarve, një 53 vjecar nga Tetova, ishte në kërkim për veprën penale trafik droge dhe ndaj tij ishte vendosur masa e siguruisë "Arrest me burg". Ndërsa shteasi 39 vjecar nga Struga ishte në kërkim pasi ndaj tij ishte vendosur masa e sigurisë "Arrest në burg" për veprën penale "Mashtrim kundër qeverisë", që në Kodin Penal Slloven parashikohet dënimi deri në 8 vite burg. Policia e Lezhës ka ndaluar 51 vjecarin Aanton Kola, banues ne Ishull Lezhe, pasi gjykata e milanos në 2011 e ka dënuar me 6 vite e 10 muaj burg për veprën penale "Trafikim i lëndëve narkotike", parashikuar nga Kodi Penal italian.

Top News – Vaksina e gripit/ ‘Sot për mjekët dhe infermierët’
29/09 22:26
Top News – Vendimi zyrtar/ Universitetet nisin me 2 nëntor
29/09 21:46
Top News – Borrell për pandeminë/ Përhapi dezinformimin në Ballkan
29/09 21:17
Top News – Gjykata e lë në burg/ Durrës, njerku abuzoi me të miturën
29/09 20:05
Universitetet, nesër raundi i dytë/ 15 mijë maturantët më të mirë, zgjodhën në raundin e parë
29/09 19:46
Top News – Cakaj takon Wadephul/ Shqipëria përparime të dukshme
29/09 19:28
Top News – Universiteti Mesdhetar/ Programe profesionale 2 vjeçare
29/09 19:22
Top News – Ddeklaratat e Ramës/ Tabaku: E frikshme si gënjen!
29/09 19:20
Kufiri detar me Greqinë/ Top Story zbulon negociatat e zhvilluara dhe kërkesën e Athinës
29/09 19:19
Top News – Dita botërore e zemrës/ Manastirliu: Koronarografitë falas
29/09 18:15
Top News – 3 humbje jete nga covid/ 95 të shëruar, 132 raste të reja
29/09 18:14
Top News – Busti i Isa Boletinit/ Në muzeun kombëtar të pavarësisë
29/09 18:13
Top News – Fëmijët me aftësi ndryshe/ Ministrja Kushi: Në fokusin tonë
29/09 18:12
Top News – Kërkesat e ligës/ Rama: Duan të bojkotojnë, ta bëjnë
29/09 17:56
Në qender të Tiranës, burri i shtrirë në tokë. Policët i vijnë në ndihmë, ja ç’ndodhi
29/09 17:06
Bilanci i 24 orëve të fundit! MSH: 127 raste të reja dhe 4 viktima nga covid-19
29/09 16:55
Thirrje për reformë me konsensus/ Numri dy i CDU/CSU takon ministrin e jashtëm shqiptar
29/09 15:56
Hetues i BKH, 500 kandidatë/ Ambasadorja amerikane, thirrjen e fundit për aplikantët
29/09 15:55
Vangjel Kozma rikthehet në Portokalli/ Spektakli i humorit nga 4 tetori në ekranin e Top Channel
29/09 15:43
Nis festivali i teatrit/ Elbasan, shfaqjet në mjedise të hapura
29/09 15:34