Top News – Mustafa për Kurtin: LDK e bëri kryeministër
17/05/2020 15:31

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, i quajti recitime deklaratat e kryeministrit në detyrë, Albin Kurti, i cili e përshkroi LDK-në si një “klub të stërvjetruar”. Në një përgjigje për Gazetën Express, Mustafa reagoi ndaj komenteve të Kurtit se LDK është parti e korruptuar. Isa Mustafa tha se ishte pikërisht partia e tij ajo që e bëri shefin e Vetëvendosjes kryetar të ekzekutivit. “Kurti s’do të bëhej kryeminister pa përkrahjen e LDK-së. Prandaj, në qoftë se ka pranuar që të korruptuarit, sipas tij ta bëjnë kryeministër, kjo dëshmon se edhe ai vetë në mendje e në logjikë është i korruptuar”, tha Mustafa. LDK-ja, sipas tij, është unike, por nuk përjashtoi faktin që brenda partisë së tij ka individë të cilët nuk janë në një linjë me të.

Gjykata rrëzon Albin Kurtin,i jep të drejtën Thaçit për mandatimin e Hotit. Reagon SHBA pas vendimit
29/05 03:16
Kosovë, prova për protestë/Organizimi i VV, një ditë para se Gjykata Kushtetuese të shpallë vendimin
28/05 20:24
Top News – ​Kurti iu përgjigjet akuzave të Thaçit: Janë gënjeshtra …
28/05 15:20
Top News/ Kosova hap xhamitë dhe kishat
28/05 13:11
Top News – Thaçi kundër Lajçak/ ‘Nuk është zgjedhja jote’
27/05 15:21
Top News – Kosovë, 9 raste te reja/ Vijon gjurmimi i kontakteve
26/05 22:19
Kurti thumbon Kushtetuesen/ “Pres ta interpretojnë dhe jo ta shkruajnë Kushtetutën”
26/05 19:11
Top News – Kurti: Pres nga Kushtetuesja të interpretojë dhe jo të shkruajë Kushtetutën
26/05 15:20
Hapja e objekteve të kultit/ Në Kosovë hapen të enjten
26/05 13:18
Top News – Masat e izolimit/ Kosovë, vazhdon lehtësimi
25/05 19:40
Top News – Thaçi kundër Kurtit/ Ka uzurpuar zyrën e kryeministrit
25/05 19:39
Top News – ‘Kurti i jashtëligjshëm’/ Deklarata e fortë e Thaçit
25/05 16:00
Top News – Kosova pa raste të reja/ Për herë të parë asnjë rast pozitiv në 24 orë
25/05 14:07
Fitër Bajrami në Kosovë/ Myftiu Tërnava apel për zbatimin e masave anti-Covid
24/05 14:17
Debat për riatdhesimin/ Kosovë, opozita fajëson drejtorin e ministrisë së jashtme
22/05 20:29
Top News – Mbështetje për Kosovën/ SHBA, 500 mijë për Covid-19
22/05 19:50
Top News – Shqipëria, pjesë e KFOR/ Ushtarët tanë me mision në Kosovë
22/05 13:08
Top News – Xhamitë në Kosovë/ Të mbyllura deri në qershor
21/05 20:49
Qeveria e re, vijon puna/ Kushtetuesja ende nuk e ka dhënë vendimin në Kosovë
21/05 19:59
Top News – Kurti: Gati për dialog me Serbinë/ Surprizën kryeministri në detyrë i Kosovës
21/05 19:36