Top News – Mrekullia: 32 ditë në koma, bebja 5 muajshe i mbijeton koronës
31/05/2020 12:08

Pasi kaloi një muaj në koma të induktuar, një foshnje 5 muajshe në Brazil arriti ta mposhtë koronavirusin e të shkojë në shtëpi në kohë për të festuar 6 mujorin e tij. Disa muaj pasi erdhi në jetë, Dom Andrade u diagnostikua me Covid-19 në spitalin Pro-Cardiaco në Rio de Janeiro. Ai kaloi 54 ditë në spital – 32 prej tyre në një gjendje kome dhe i lidhur me një ventilator, i tha CNN babai i Domit, Wagner Andrade.” Kishte disa vështirësi në frymëmarrje, kështu që mjekët menduan se mos bëhej fjalë për një infeksion bakterial,” tregon ai. “Por ilaçet nuk funksionuan dhe djali u përkeqësua. Paskësaj, unë dhe gruaja ime vendosëm ta çonim në një spital të dytë dhe ata e testuan. Ishte koronavirus”, rrëfen i ati.

Top News – Shkencëtari: Virusi i ri/ 100 herë më i keq se covid 19
02/07 20:00
Top News – Zjarret në Amazonë/ Shpërthim rekord vatrash
02/07 18:52
Top News – Krime seksuale/ Arrestohet ish-i i Jeffrey Epstein
02/07 18:39
Top News – Pavaresisht pandemisë/ SHBA, 4.8 milionë vende pune
02/07 18:38
Top News – Del aplikacioni gjurmues i simptomave të Covid
02/07 17:43
Top News – BE, thirrje për hetim të parregullsive në votimet në Rusi
02/07 16:58
Top News – “Presidenti i përjetshëm”! Mbështetje e fortë për Putinin
02/07 14:49
Top News – Hagia Sophia, do të kthehet apo jo në xhami?
02/07 14:48
Top News – Rush vs Murdok/ 2 milionë dollarë dëmshpërblim
02/07 13:46
Top News – Zbulohen disa metra nën ujë/ Indigjenët e Australisë, gjurmë nga 10 mijë vjet më parë
02/07 13:42
Top News – Trump ndryshon ton/ ’Jam pro maskave mbrojtëse’
02/07 12:58
Top News – Hoteli në Vietnam/ I pari në botë i larë me flori
02/07 12:55
Top News – Rihapen piramidat në Egjipt/ Presin turistët e parë pas mbylljes
02/07 12:50
Ndërrim çarçafësh pas çdo takimi/ Amsterdam, rihapen dritaret në lagjen me drita të kuqe
02/07 12:45
Top News – Hyrja në Gjermani/ ’jo’ serbeve, shqiptareve, kosovareve
02/07 12:30
Top News – OBSH tjetër paralajmërim/ ’Pandemia po përshpejtohet’
02/07 12:26
Shkatërrohet banda e drogës në Greqi, 5 shqiptarë në pranga
01/07 22:38
Top News – Guvernatori i BSH/ “Ekonomia rënie të madhe në 2020”
01/07 21:43
Top News – Prezantohet nga KE/ Drafti i kornizës të negociatave
01/07 21:23
Top News – Mediat Sociale/ Erdogan, masa për t’i kontrolluar
01/07 20:08