Top News-Mijëra kilometra me çantë kokaine/Dy shqiptarë dhe 3 britanikë, 40 vjet në burg
20/01/2022 15:40

Dy shqiptarë janë vënë në pranga nga policia britanike, pasi ishin pjesë e një grupi kriminal të trafikut të drogës. Mediat britanike kanë bërë publikë emrat e shqiptarëve, ku shkuhet se ata janë kunetër. Bëhet fjalë për Adi Lleshin dhe Mark Vason. Këta të fundit u kapën duke trafikuar 15 kg kokainë me vlerë 1.2 milionë euro ndërmjet Londrës dhe Brixham, Plymouth, Penzance dhe Bristol. Mediat britanike bëjnë me dije se Lleshi dhe Vaso së bashku me Steven Evans, John Minchinton dhe Tyler Harrison, 3 britanikë të tjerë u dënuan në total me 40 vite burg nga Gjykata Mbretërore e Exeter. Vitin e kaluar Adi Lleshi deklaroi se kryente mijëra km rrugë nga Essex drejt jugperëndimit të Anglisë me automjetin e tij “Mercedes” ku dërgonte çanta me drogë. Gjatë një kontrolli, në 28 nëntor 2019 atij iu gjetën një çantë me 3 kg kokainë me vlerë 270 mijë euro.

Top Channel/ Turqia kërcënon të pengojë procesin e NATO-s nëse vendet nordike dështojnë të veprojnë
25/05 23:10
Top Channel/ Ukraina: NATO nuk po bën asgjë për të ndaluar Rusinë
25/05 23:01
Top Channel/ Policia shpërndan me gaz lotsjellës mitingun e kryeministrit të larguar të Pakistanit
25/05 22:54
Top Channel/ Policia franceze spastron kampin e emigrantëve pas dhunës që la një të vdekur
25/05 22:52
Top Channel/ Ministri turk viziton xhaminë e Jeruzalemit në përpjekje të riparimit të lidhjeve
25/05 22:50
Top Channel/ Tragjedia në Teksas, një nga prindërit në kërkim të vajzës
25/05 22:20
Top Channel/ Abone pa limit për 9 euro. Nisma e Gjermanisë për të përballuar çmimin e karburantit
25/05 18:49
Top Channel/ Rusia:Plani italian i paqes,’fantazi’. Zelensky akuzon Perëndimin për mungesë uniteti
25/05 18:49
Top News- Ku ka luftë ka edhe drogë!/Lidhja tragjike që u shfaq nga Kolumbia në Ukrainë
25/05 16:31
Top News – Edhe Moldavia kundër Macron / Asnjë alternativë për anëtarësimin e plotë në BE
25/05 15:48
Top News – SHBA, vendi i masakrave! / Nga Oklahoma te sulmet në shkolla, një çmenduri e stërmadhe
25/05 15:37
Top News-Në gjendje të jashtëzakonshme për Ukrainën. Hungaria harron covidin, e zëvendëson me luftën
25/05 15:33
Top News – Kush do ta zëvendësojë Putinin? / Në Kremlin nisin diskutimet: S’do qeverisë përjetë!
25/05 15:29
Top News-Ishulli i Gjarprit bën punën e Moskva-s. Rusia mban fort Detin e Zi:‘Luftanije që s’mbytet’
25/05 15:12
Top News – Rusia nis operacionin sekret / Nxirren të vdekurit nga luftanija e fundosur Moskva
25/05 15:11
Top News – Nga çfarë ka frikë Polonia…? / I kërkon SHBA edhe gjashtë sisteme të tjera Patriot
25/05 14:59
Top Channel/Mori ryshfet, Moldavia burgos ish presidentin: Korrupsion e tradhëti ndaj vendit!
25/05 14:40
Top News- Shqiptari, atentat ndaj prokurorit/Bashkë me mafian kolumbiane, vrau Marcelo Pecci
25/05 14:31
Top Channel/ Lufta në Ukrainë, Hungaria në alarm- shpallet gjendja e rrezikut!
25/05 14:01
Top Channel/”Gjendja në Donbas tejet e vështirë”, Zelensky: I përgjuam telefonatat, ata e dijnë se…
25/05 13:59