Top News- Me dorë të hekurt! Arrestohen 26 shoferë/Asnjë tolerancë për të rrezikshmit në rrugë
09/08/2022 17:43

26 persona kanë rënë në prangat e Policisë së Tiranës, pasi shkelën rregullat e qarkullimit rrugor, bëjnë të ditur uniformat blu, të cilët kanë publikuar një bilanc të shkeljeve në rrugët e kryeqytetit në harkun kohor të një jave. Përvec shoferëve të ndaluar, janë pezulluar edhe 110 leje drejtimi, për drejtuesit e automjeteve që kanë qenë në gjendje të dehur, apo që kanë kaluar normat e shpejtësisë së lejuar. Nuk kanë mbetur pa u ndëshkuar edhe drejtuesit e motomjeteve të cilët nuk kanë vendosur kaskën mbrojtëse , duke thyer rregulloren. Rreth 225 masa administrative janë marrë kundrejt tyre. Sipas uniformave blu 2100 drejtues mjetesh janë ndëshkuar për manovra të rrezikshme në rrugë si përdorimi i celularit në timon, mosmbajtja e rripit të sigurimit, parakalime të gabuara dhe shkelje të ndryshme. Policia e Tiranës bën të ditur se do të vijojë kontrollet me qëllim rritjen e parametrave në rrugë dhe ndëshkimin e drejtuesve të mjeteve që nuk respektojnë kodin rrugor dhe rrezikojnë jetën e qytetarëve.

Top Channel/ Aksident në aksin Burrel-Rrëshen. Makina përplaset me trajlerin, plagosen tre persona
05/10 13:41
Top News -Kryebashkiaku nën akuzë për falsifikim/Qerim Ismailaj merret i pandehur, i dënuar në Greqi
05/10 13:29
Top News – Aksident në Burrel, automjeti përplaset me trajlerin, 3 të plagosur
05/10 13:22
Top News-Mediu zbulon 2 propozime për Berishën/Nga sondazhet…tek primaret e hapura dhe pikëpyetjet
05/10 13:06
Top Channel/ Gënjeu për dekriminalizimin, kryetari i bashkisë Mallakastër në gjykim të shkurtuar
05/10 12:44
Top News – Emigracioni, goditja që vjen vit pas viti!/Për vitin 2021, 7 mijë familje më pak se 2018
05/10 12:44
Top News – Kreu i SPAK në Bruksel për emrin e përveçëm/Bashkëpunim mes Prokurorisë Federale Belge
05/10 12:42
Top News-Demokratët dorëzojnë në Kuvend raportin/Kërkohet nga deputetët votimi i 33 bashkive të reja
05/10 12:41
Top News – “E dua shtëpinë aty ku është”…!/Durrës, flasin banorët e dëmtuar nga tërmeti
05/10 12:39
Top News- ‘U kontestova ende pa qenë kandidat’/ Kreu i FRPD u përgjigjet akuzave të Evi Kokalarit
05/10 12:37
Top Channel/ Pedagogët në protestë: Pa rritje pagash nuk nis viti akademik
05/10 12:36
Top Channel/ Zbardhja e vrasjeve, vëllezërit Beqiraj tregojnë si ndodhi krimi në “Don Bosko”
05/10 12:35
Top Channel/ Jo më vjersha përmendësh, studimi Europian: Deri në 6 vjeç frenon të menduarit
05/10 12:33
Top Channel/ Digjen 350 tonë mollë. Flakët përpijnë magazinën frigoriferike të Pogradecit
05/10 12:10
Top News – Ambasadorët që do ‘bindin’ PD për Reformën Territoriale dhe atë Zgjedhore
05/10 12:07
Top News – Rama ka një hall, do diskutohet në Pragë!/Siguria kibernetike, kërkesa e qeverisë për BE
05/10 12:06
Top Channel/ Pedagogët sot në protestë, kërkojnë rritje pagash
05/10 11:36
Top News – Rrëfimi i 2 vëllezërve për vrasjet me pagesë/Erion Çela u vra gabimisht në Don Bosko
05/10 11:20
Top News – Pogradec, zjarr në një magazinë/Përfshihet nga flakët, pranë nënstacionit elektrik
05/10 11:11
Top News – Inside Story për ‘Rilindjen Urbane’/Miliona dollarë për sheshin e ri të Beratit
05/10 10:24