Top News – ‘Mbreti’ i ceremonisë së inaugurimit/ Të gjithë të çmendur për Bernie Sanders…
23/01/2021 18:40

Cdo event i madh ka gjithnjë një foto apo dy që cojnë në një shpërthim memesh në internet. Por, senatori Bernie Sanders, në inaugurimin e presidentit Joe Biden, rezultoi një sensacion i vërtetë. Sanders u shfaq në ceremoninë e të mërkurës i veshur me një xhup bezhë, të parë edhe më herët, doreza dhe maskë mbrojtëse, me një zarf nën sqetull. I veshur në këtë mënyrë, në një det rafinece që i shkon për shtat ditës së inaugurimit, ai ra menjëherë në sy. Një pafundësi memesh u shfaqën në internet. Dhe fotoja e tij, me duar e këmbë të kryqëzuara, duke u struktur nën kapotë nga i ftohti, e bëri atë yllin viral të ditës. Nuk vonoi shumë që memet ta vendosnin atë kudo... nga e famshmja Darka e Fundit e deri tek coverat e albumeve muzikore apo rrugët e qytetit të nju jorkut. Senatori i Vermontit, mes përfaqësuesve më të rëndësishëm të krahut radikal të partisë demokratike, u bë protagonisti absolut i kolazheve argëtuese duke zënë madje edhe vendin e yjeve të hollivudit, nga sharon stone në skenën kult të Basic Instinct e deri tek Demi Moore ku Sanders zëvendëson Patrick Sëayze që e përqafon ndërsa ajo bën një vazo balte. Por e gjithë kjo shkoi edhe më larg. Përdoruesit e rrjetit krijuan një PNG transparente që i lejonte të tjerëve të vendosnin me fotoshop Bernin në cdo skenë që donin. Një gjeni i rrjetit, krijoi një lente në snapchat që i lejonte përdoruesve ta vendosnin Bernin e ulur në karrige në mes të shtëpisë së tyre. Shumë shpejt, Berni u bë global, falë një ëebsite-i që i lejonte njerëzit ta vendosnin foton në skena nga google maps Street Vieë. E madje pa kaluar as 24 orë, Bernie në karrige mund të shfaqej edhe në formë komerciale. Shumëkush tani mund të pijë, nëse do, kafe në një filxhan mbi të cilin shfaqet Bernie dhe dorezat e tij apo të veshë një bluzë me imazhin e stampuar mbi të.

Guvernatorit i kërkohet dorëheqja/ New York, ndihmësit e tij ndryshuan numrin e viktimave nga Covid
05/03 20:24
Luksembourg: festivali i Filmit rikthen audiencat në sallat teatrale: Pa koment
05/03 17:59
Bashkëshorti i mbretëreshës transferohet me ambulancë në spitalin privat pas operacionit: Pa koment
05/03 17:59
Papa Françesku mirëpritet nga presidenti i Irakut në vizitën historike: Pa koment
05/03 17:58
Autokolona transporton Papa Franceskun në qytet prej aeroportit: Pa koment
05/03 17:58
Java e Modës Paris: Coperni prezanton koleksionin në pasarelën e spektatorëve në makina: Pa koment
05/03 17:58
Top News – Parlamenti evropian/ ’Të nisin negociatat me Shqipërinë e Maqedoninë’
05/03 16:04
Top News – Gruaja më e vjetër në botë/ Do të mbajë pishtarin e lojërave olimpike në Japoni
05/03 16:00
“Merkel të japë dorëheqjen”/ Editoriali i Spiegel: dështuan me vaksinat anti-covid
05/03 15:45
Virus i ri në Britani/ Zbulohet varianti i ngjashëm me virusin e shfaqur në Brazil
05/03 15:43
Top News – Ministri gjerman kundër Kurtit: Ndryshimi e zhvendosja e kufijve nuk na çojnë përpara
05/03 14:45
Top News – Uraganë edhe në hapësirë/ Fenomeni fiksohet nga satelitët mbi polin e veriut
05/03 14:31
Top News – Hotel në hapësirë/ Projekti bën përpara, parashikohet të hapet në 2027
05/03 14:12
Top News – Mbrojtja e Evropës/ Stoltenberg-BE nuk mund t’ia dalë e vetme
05/03 12:22
Top News – Italia i bllokon vaksinat/ Australia i kërkon BE-së rishikimin e vendimit
05/03 12:20
Top News – Majmunët në San Diego, marrin vaksinën eksperimentale antiCovid
05/03 12:07
Top News – Tre tërmete në Zelandën e Re/ Më i forti me magnitude 8.1, kalon rreziku i cunamit
05/03 12:02
Top News – Pandemia e koronavirusit/ SHBA, më pak lindje të reja në 35 vitet e fundit
05/03 12:00
Top News – SHBA, Policia e kongresit/ Kërkon zgjatjen e qëndrimit të Gardës Kombëtare
05/03 11:55
Top News – Katër ditë në Irak, Papa Francesku nis vizitën: Unë, pelegrin i paqes
05/03 11:52