Top News – Masa të reja në Kosovë / Shtyhet shkolla, kufizohen eventet e funeralet…
13/09/2021 11:55

Nga sot në Kosovë kanë hyrë në fuqi masa të reja kundër pandemisë, masa këto që u miratuan një ditë më herët nga qeveria. Sipas vendimit të fundit mësimi në nivelin parauniversitar, përfshirë edhe nivelin parashkollor dhe puna e qëndrimeve ditore do të pezullohet deri më 26 shtator. Ndërkaq në institucionet publike dhe private të arsimit universitar mësimi nuk do të mbahet me prezencë fizike të studentëve. Në anën tjetër për një seri eventesh, qytetarët duhet të paraqesin dëshmi për vaksinim apo teste, në mënyrë që të marrin pjesë në to.

Top News – Kurti: Nuk ndihem i rrezikuar / U kërcënua me jetë, rriten masat e sigurisë
28/10 15:37
Top Channel/ 50 mijë euro për të vrarë Kurtin?/ Kërcënimi që ngriti në këmbë policinë e Kosovës
28/10 12:51
Top Channel/ Kurti: nuk ndihem i kërcënuar/ Reagimi i kryeministrit të Kosovës
28/10 11:54
Top News – Kishin lidhje me Hezbollahun / Kosova, sanksione për 7 individë dhe 1 kompani
28/10 11:48
Top Channel/ 50 mijë euro për të vrarë Kurtin; serbi dërgon mesazh-blindohet banesa e kryeministrit
28/10 11:33
Top News – Shpërblim për vrasjen e Kurtit / Kryeministri i Kosovës nën masa të shtuara sigurie
28/10 10:57
Top Channel/ Kërcënohet Albin Kurti/Shtohen forcat e policisë te shtëpia e kryeministrit, nis hetimi
27/10 23:25
Top Channel/ 100 euro për çdo familje/ Qeveria kosovare vendos të ndihmojë 300 mijë familje
27/10 15:35
Top News – Rriten çmimet në Kosovë / Qeveria, paketë për të ndihmuar qytetarët
27/10 14:25
Top Channel/ Vuçiç paralajmëron tensione:”Në 6 nëntor, aksion tjetër në veri të Kosovës”!
27/10 14:22
Top Channel/ Shtohen pacientët në psikiatri/ Kosovë, grupmoshat e mesme kërkojnë më shumë ndihmë
27/10 12:30
Top Channel/ Dhuna ndaj grave dënohet pak/ Kosovë, reagime për dënimet e buta: ato nxisin dhunën
26/10 19:45
Top Channel/Baza e SHBA-së në Kosovë, eksperti: “S`do guxojnë më të ngrenë pretendime territoriale”!
26/10 16:43
Top Channel/Rritja e çmimeve, Kurti paketë ndihme për qytetarët: Kush na fajëson ka hall tjetër!
26/10 15:49
Top News- Rritja e çmimeve në Kosovë/Kurti ndihmë ekonomike për qytetarët
26/10 15:46
Top News – Trafikonin njerëz… / Pesë të arrestuar në Kosovë
26/10 14:58
Top Channel/”Pse më zure rrugën”, burri rreh me grushta një grua në një supermarket në Prishtinë!
26/10 12:28
Top News -Nuk lejoi hyrjen e boksierëve kosovarë/Kurti: Serbia ta tregojë forcën në ring, jo në kufi
26/10 12:08
Top Channel/ Kurti, shuplakë Serbisë: Forcën ta tregojë në ring të boksit, jo në kufi!
26/10 11:23
Top Channel/Eksperti i SHBA:Kosova të kërkojë të drejtat për Preshevën,njësoj si i kanë serbët e saj
26/10 11:19