Top News- Manipuluan rezultatin e zgjedhjeve/ 8 të arrestuar pas denoncimit të bërë nga KQZ
29/06/2022 21:09

8 persona janë arrestuar dhe 2 të tjerë janë shpallur në kërkim në Elbasan, pasiakuzohen për korrupsion dhe falsifikim rezultati në 2 qendra votimi,në zgjedhet e 2021. Bëhet fjalë për numëruesit e në KZAZ-je, ndërsa janë të PS, PD dhe LSI. Në pranga kanë rënë Erald Karriqi, Ylli Kuka, Durim Alla, Erjon Dashi, Mili Vasku dhe Olgert Alla. Oltjon Bajrami dhe Eduart Zito janë shpallur në kërkim. Arrestimi I tyre ka ardhur pas kallëzimit të bërë nga KQZ. 2 grupet e numëruesve kanë qenë në KZAZ 53 Librazhd, ku kanë falsifikuar rezultatin dhe nr 2780, numëruar nga Grupi i Numërimit i përbërë nga Erald Karriqi,Ylli Kukaj,Oltjon Barjami dhe Eduart Zito dhe qendrën e votimit nr. 2796, KZAZ nr. 53, Qarku Elbasan numëruar nga Grupi i Numërimit i përbërë nga Durim Alla, Erjon Dashi, Mili Vasku dhë Olgert Alla.

Top Channel/ Plagoset me armë 45-vjeçari, grupi hetimor mbledh provat në vendngjarje
13/08 22:30
Top Channel/ Plagoset me armë zjarri një 45-vjeçar në Kuçovë, dërgohet në spital nga kalimtarët
13/08 22:26
Top News – Plagosje për hakmarrje në Kuçovë! / 15 vite më parë i plagosuri kishte qëlluar 2 vëllezër
13/08 22:00
Top Channel/ Korçë, rrëzohet pema pranë terminalit të qytetit, dëmtohen dy makina
13/08 21:45
Top News- Vranë shqiptarin në ‘shtëpinë e barit’/ Dalin përpara gjykatës 11 personat e dyshuar
13/08 21:11
Top News – Pema bie mbi makinat në Korçë, rrezikohen kalimtarët
13/08 21:10
Top Channel/ Kamionisti i luftës/ Mes bombave dërgoi kripë dhe mori fara luledielli në Ukrainë
13/08 20:24
Top Channel/ Në lagjen e tmerrit! Ekipi i Top Channel në shtëpinë e masakrës në Mal të Zi
13/08 19:51
Top Channel/ “Big Brother” të fortëve në burg/ Nën vëzhgim, dyshohet se urdhëruan atentate
13/08 19:49
Top News- Braçe paralajmëron biznesmenët/ Heq paralele mes qumështit serb dhe grurit ukrainas
13/08 17:52
Top News- Begaj si Meta, vizita e parë në Kosovë/ Presidenti, takim me krerët e politikës kosovare
13/08 17:50
Top News- U ndalua me skaf në Velipojë/ Turisti kallëzon policinë, ndërhyn ambasada e SHBA
13/08 17:46
Top News- Radha kilometrike në Kakavijë/ Ndërhyn diplomacia, situata shkon drejt normalizimit
13/08 16:49
Top News- 21 vite nga Marrëveshja e Ohrit/ Shqiptarët e maqedonasit gjetën gjuhën e mirëkuptimit
13/08 16:48
Top News-Makinat nga rruga përfundojnë në ujë/Në Divjakë dhe Tiranë, një i lënduar dhe një i larguar
13/08 16:43
Top News-Dyndje në pikat kufitare/160 mijë vetë hynë dhe dolën në 24 orë
13/08 16:42
Top News-Britanikët po “zbulojnë” Shqipërinë/TikTok orienton agjencitë për paketat turistike
13/08 15:59
Top Channel/ Masakra, Tre ditë zie. Abazovic: Tragjedi e pazakontë për Malin e Zi
13/08 15:48
Top Channel/ Shkolla e re në Vaqarr. Kryebashkiaku Veliaj inspekton punimet
13/08 15:18
Top Channel/ Aeroport në Lumalas. Nis puna për pistën turistike 2.4 kilometra në fshatin e Korçës
13/08 15:15