Top News -Laborator droge në veri të Kosovës / Policia aksion në fshatin serb, arrestohen 10 persona
24/05/2022 12:19

Policia e Kosovës tha të hënën se ka shkatërruar dy laboratorë narkotikësh, një në një fshat në veriun e Kosovës të banuar me shumicë serbe dhe një në Ferizaj rreth 40 kilometra në juglindje të Prishtinës. Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, tha se në vendin e quajtur Izvor në veriun e Kosovës, jo larg kufirit me Serbinë “policia zbuloi laboratorin e kultivimit të marihuanës me mbi 10,000 fije bimë të gatshme për t’u shitur ilegalisht në treg”. Gjatë operacionit janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri por nuk ka pasur të plagosur apo dëme materiale. “Pas shkatërrimit të laboratorit në veri të vendit, Izvor, vlera e drogës së konfiskuar e cila tashmë po shkatërrohet ka rezultuar në vlerë 6 milionë euro ndërsa vlera e pajisjeve 1.5 milionë euro”, shkroi ministri Sveçla. Operacioni u përshëndet edhe nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.

Top Channel/ U hap kufiri Shqipëri-Kosovë, kalimi pa asnjë kontroll policor dhe pa asnjë ndalesë
25/06 12:32
Top News-Nxënëse apo gangsterë!/Policia gjen armë e drogë në shkollat e Ferizajt
24/06 20:34
Top Channel/ Shpërthim në veri të Kosovës, i vihet eksploziv transformatorit në zonat me serbë
24/06 19:49
Top News – NATO, lajm të keq për Kosovën/Pse Prishtina nuk mund të bashkohet me aleancën!
24/06 16:28
Top News – Gjermania i kërkon Kosovës të mos dorëzohet/‘BE po punon për liberalizimin e vizave!’
24/06 11:33
Top News- Hidhet në erë transformatori në Mitrovicë/Veriu pa drita, pas marrëveshjes për energjinë
24/06 11:10
Top News – ‘Të izoluar në zemër të Evropës!’/Osmani ‘ultimatum’ për heqjen e vizave për Kosovën
23/06 15:47
Top News- Kosova do ndryshojë kufirin me Malin e Zi/Kurti bind Gjukanoviç për demarkacionin
23/06 11:57
Top Channel/ Serbët: Do paguajmë energjinë/Mitrovicë,reagimet pas marrëveshjes mes Kosovës e Serbisë
22/06 19:46
Top News – A do të hiqen vizat për Kosovën/Osmani shkon pa ‘shpresa’ në Bruksel
22/06 15:33
Top Channel/ “Kufiri” hiqet në fundjavë/ Marrëveshja, të shtunën ska më kontrolle policore
21/06 19:47
Top Channel/ Kurti përshëndet marrëveshjen për energjinë me Serbinë
21/06 15:26
Top News-Betohet përpara Kushtetutës/Ish-kryeministri i Kosovës merr nënshtetësinë shqiptare
20/06 20:59
Top Channel/ BE konfirmon takimin e së martës mes Kosovës dhe Serbisë
20/06 19:47
Top Channel/ Ministri i jashtëm turk në Kosovë/ Paralajmërim për Feto: po investojnë në media
19/06 20:00
Top News- Kosova të nisë reformën në Drejtësi/Komisioni i Venecias i përgjgijet qeverisë Kurti
19/06 12:45
Top News-Fusnin mallra kontrabandë nga Kosova/ 6 persona në pranga e 1 në kërkim, hetohen doganierët
18/06 20:59
Top News- Konjufca takon Thaçin në Hagë /‘Komandantët e luftës të hetohen të lirë!’
18/06 16:20
Top News- Marrëveshje Kosovë-Serbi së shpejti / Për çfarë kanë rënë dakord Kurti dhe Vuçiç
17/06 17:26
Top News- Pse dështoi dialogu Kosovë-Serbi!/ Berisha gjen fajtorin dhe nismën që dëmtoi procesin
17/06 16:56