Top News – Kundër masave anti-covid/ Itali, përleshje me policinë
25/10/2020 13:35

Protestuesit italianë janë më të fundit që u mblodhën në tubime publike kundër kufizimeve të reja të koronavirusit ndërsa gjithnjë e më shumë vende po forcojnë rregullat e distancimit social për të luftuar rritjen e infektimeve. OBSH ka paralajmëruar për një rritje domethënëse infektimesh që kërcënon aftësinë e sistemeve shëndetësore për të përballuar një valë të dytë të pandemisë, duke testuar shumë vende që duket se e kishin vënë nën kontroll virusin më herët këtë vit. Qeveritë tani po përpiqen të balancojnë kufizimet e reja me nevojën për të kthyer në jetë ekonomitë e rënduara nga izolimet e pranverës. Por popullatat, të lodhura me izolimin social dhe vështirësitë ekonomike po zfidojnë kufizimet e reja Rreth 200 militantë të së djathtës ekstreme u përplasën me policinë italiane gjatë një demonstrimi kundër një ndalim qarkullimi në romë, menjëherë pas mesnatës, të dielën, duke hedhur shishe me benzinë dhe shashka drejt policisë. Shtatë protestues u arrestuan gjatë tubimit që vjen një natë pasi qindra njerëz ndezën në flakë kazanët e mbeturinave dhe qëlluan me gurë policinë në napoli, në një tjetër protestë kundër masave anti covid.

Top News – Shpërthejnë infektimet/ SHBA, rikthen masat kufizuese
30/11 22:59
Top News – Rezistencë ndaj vaksinës/ Francezët: Nuk ia kemi besën!
30/11 22:58
Top News – Pikturat e Da Vincit/ Ekspertët bëjnë zbulimin e rrallë
30/11 22:26
Top News – Një herë në 800 vjet/ Ndodh fenomeni i rrallë planetar
30/11 21:56
Top News – Gënjeu për iPhone/ Italia, gjobë `të çmendur` Apple-it
30/11 21:32
Top News – Prova më ekstreme/ Makinat e reja hidhen nga 30 metra
30/11 21:26
Top News – Zgjidhet më në fund/ Misteri më i madh i biologjisë
30/11 19:51
Top News – Merkel për negociatat/ Nuk premtoj çelje për Shqipërinë
30/11 19:30
Top News – Imuniteti i tufës/ Nëse vaksinohet 70% e popullsisë
30/11 19:04
Top News – Vrasja e shkencëtarit/ Irani: Pas saj, qëndron Izraeli!
30/11 19:01
Top News – Pas largimit nga Shtëpia e Bardhë, Melania Trump do të sjellë libër kujtimesh
30/11 16:08
Top News – Shpëtohet nga Cher/ Elefanti më i vetmuar në botë
30/11 15:25
Top News – Vaksina anti-covid/ SHBA, moderna aplikon për miratim
30/11 15:23
Top News – Pamjet e rralla/ Japoni, meteori jep spektakël në qiell
30/11 14:16
Top News – Anija turke e kërkimeve/ “Oruc Reis” rikthehet në port
30/11 14:14
Top News – Për herë të parë vetëm gra, Biden formon ekipin për komunikimin me median
30/11 14:13
Top News – Ngrihet në Vatikan pema e Krishtlindjes nga Sllovenia
30/11 13:44
Top News – Evropa zbut masat/ Për Krishtlindje dhe Vitin e Ri
30/11 12:34
Top News- Vala e dytë e covidit/ Ekspertët-s’është më vdekjeprurëse
30/11 12:24
Top News – Serbia tërheq vendimin/ Ambasadori malazez nuk dëbohet
30/11 12:23