Top News – Kultivonin bimë narkotike/ 3 të arrestuar në Kurbin e Bulqizë
25/09/2020 12:37

Tre persona janë arrestuar nga policia për kultivim të bimëve narkotike në Kurbin dhe Bulqizë. Një 47 vjeçar banues në Adriatik të Kurbinit është arrestuar pasi ka tentuar të kultivojë bimë narkotike në fshatin Godull. Në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar disa nga bimët e dyshuara narkotike canabis sativa. Gjithashtu, gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij, shërbimet e Policisë gjetën edhe 8.3 kg lëndë narkotike e dyshuar cannabis sativa. Ndërsa në Bulqizë janë arrestuar dy vëllezër, pasi tentuan të kultivonin bimë narkotike. Bazuar në informacione të marra në rrugë operative specialist e policisë kanë ushtruar kontrolle në disa banesa në fshatin Zerqan dhe zonën përrreth dhe si rezultat u goditën dy raste të tentativës për kultivim. Dy vëllezërit 58 dhe 46 vjeç banues në këtë fshat I kishin mbjellë bimët narkotike në banesat e tyre.

Top News – Disa kandidate, padi në Gjykate/ ‘FBI’ shqiptare në gjyq
26/10 14:21
Top News – Hapja e spitaleve covid/ Rama-të përgatitur për çdo skenar
26/10 14:19
Top News – Shtyhet gjyqi për banoret e Astirit/ Balliu-mungoi prokurori
26/10 14:16
KQZ nis punën/ Mblidhen komisionerët për të hartuar rregulloret
26/10 12:50
Përzgjedhja e superhetuesve/ Kandidatët për BKH po testohen
26/10 12:48
Trafik në hyrje të Tiranës/ Devijimi i rrugës në sheshin Shqiponja ngadalëson lëvizjen
26/10 12:47
Bariu 25-vjeçar/ I riu nga Vlora kujdeset me pasion për bagëtitë
26/10 12:19
Kaloi me semafor të kuq, por shoferi bën një tjetër gabim! I vihen prangat nga policia
26/10 11:54
Top News – Dita e 12-të e grevës/ Përkeqësohet gjendja shëndetësore
26/10 11:41
Top News – Kryebashkiaku me Covid/ Mbyllet Bashkia e Dropullit
26/10 11:30
Top News – ‘Vrasësi i të moshuarave’/ Vdes në qeli shqiptari i dënuar
26/10 10:58
Aksident në autostradën Tiranë-Durrës, përplasen dy makina
26/10 10:51
Ekzekutohet një 50-vjeçar në Fier
26/10 10:49
Top News – Ekzekutohet 50 vjeçari/ Fier, FNSH blindon rrugët e qytetit
26/10 10:48
Top News – PD i përgjigjet Ramës/ ‘Unaza e re’ dhe afera 48 mln taksa
26/10 10:47
Top News – Shqiptari i rrezikshëm/ Policia britanike jep alarmin e kuq
26/10 10:45
Edhe një javë për të mbyllur muajin e ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit
25/10 20:07
Lulet më të veçanta/ Kopshti ndryshe i Dritan Gazhelit në Fushë Krujë
25/10 20:05
Varret e Selcës në Mokër/ Gërmimet e fundit arkeologjike janë bërë në vitin 1972
25/10 20:04
Plas arma në Vlorë! Policia: U qëllua në ajër, arrestuam autorin
25/10 19:56