Top News-Kufijtë e Ukrainës, të paprekshëm/Gjermania kërcënon Rusinë me kosto të larta
24/01/2022 18:58

Kancelari gjerman Olaf Sholz ka deklaruar të hënën se një sulm i mundshëm rus në Ukrainë do të çonte në sanksione shkatërruese ndaj Rusisë. Sipas kreut të ekonomisë më të madhe të Evropës, grumbullimi i forcave ruse në kufirin me Ukrainën, është një kërcënim për paqen dhe sigurinë në Evropës. Sholz i dërgoi një mesazh Putin se kufijtë nuk duhet të zhvendosen me force, duke mohuar kritikat për qëndrimin e kujdesshëm të Berlinit ndaj Moskës në lidhje me krizën në Ukrainë.

Top News – Përse përplasen autobusët nga Kosova! / Ekspertët tregojnë shkaqet: Nuk respektohet kodi
21/05 12:54
Top News – Tornado të fuqishme në Gjermani/ Lanë pas shkatërrim, 43 persona të lënduar
21/05 12:53
Top News – Finlanda dhe Suedia në NATO / Ndikim edhe në Ballkanin Perëndimor
21/05 12:36
Top Channel/ OBSH jep alarmin: Lija e majmunit, “shpërthen” në muajt e verës!
21/05 12:12
Top Channel/”Azovstali është i yni”, Rusia shpall fitoren- komandanti largohet me autoblindë!
21/05 12:05
Top Channel/Temperatura në Spanjë 42 gradë: Përvëlim në mes të majit, ekspertët ngrenë supet!
21/05 11:58
Top Channel/Britania: “Të armatosim Moldavinë”, “të betonojmë” përpara Rusisë!
21/05 11:46
Top Channel/Finlanda e Suedia në NATO, fuziqohet Ballkani: Misione në Kosovë!
21/05 11:45
Top Channel/ Bletë-rritësit në Tunizi përdorin sistemin elektronik paralajmërimi
20/05 22:41
Top Channel/ Shoigu: Rusia do shtojë bazat në perëndim si reagim ndaj zgjerimit të NATO-s
20/05 22:40
Top Channel/ Imazhe të kufirit mes dy Koreve para vizitës së Biden në Seul
20/05 22:39
Top News-Në Britani për një jetë më të mire/Mori dënim me burg pasi u gjet në një shtëpi bari
20/05 21:09
Top News- A do ta sulmojë Ukraina-Rusinë! / Zelensky mund të synojë territor rus për shkëmbim!
20/05 20:14
Top News- Parashikimet ogurzeza për luftën / Inteligjenca amerikane flet për lëvizjet e Putin
20/05 20:06
Top Channel/ “Nuk doja ta vrisja”, dita e tretë e gjyqit ndaj ushtarit rus, 21-vjeçari kërkon falje
20/05 19:11
Top News- Aplikimi, në sirtar deri në vitin 2023 / Pse u bllokua Kosova në Këshillin e Evropës
20/05 18:53
Top News- SHBA, ‘fituesja’ e luftës në Ukrainë!/Pse konflikti sjell përfitime për Uashingtonin
20/05 18:04
Top News-Si i shkatërroi Putin ekuilibrat në botë!/Feja, vija e re ndarëse mes Rusisë dhe Perëndimit
20/05 16:50
Top News-Nxirrte bashkëshorten në ‘treg të lirë’/I caktonte takime me burra për prostitucion
20/05 16:43
Top News – Rusia i kundërpërgjigjet NATO-s / Baza të reja ushtarake në perëndim
20/05 16:30