Top News-Kryeministrja ‘tërbohet’ në party/Del videoja plasin polemikat, Marin: Asgjë për të fshehur
18/08/2022 14:57

Polemikat kanë shpërthyer në finlandë pas përhapjes në mediat sociale të disa videove të një feste private në të cilën shihet kryeministrja sanna marin të tërbohet me kërcime dhe këngë, bashkë me disa personazhe të tjera publike. Marin, nën notat e muzikës, kërcen në shoqërinë e imazheve të njohura të elitës finlandeze. “Nuk kam përdorur drogë. Vetëm kam pirë pak alkool. Këto janë video private që nuk kanë si destinacion publikun”, është përgjigjia e kryeministres. Sipas të përditshmes Iltalehti, që ka publikuar e para lajmin, në video shfaqet edhe një fotografe dhe influencere Janita Autio dhe prezantuesit Tinni Uikstrom dhe Karoliina. “Duket se videot janë filmuar në një apartament privat”, shkruan e përditshmja. “Festat, që nuk përputhen me stilin tradicional të kryeministres, kanë tërhequr shumë vëmendje dhe kanë ndezur diskutimet në vend”, thuhet më tej. Ndërkohë në rrjetet sociale, ka nga ata që drejtojnë gishtin drejt hakerave rusë duke patur parasysh pozicionin e Marin kundër Moskës; kryeministrja ka qenë ndër të parët liderë në evropë që është shprehur pro ndalimit të turizmit rus në perëndim.

Top News-Rruga më e rrezikshmë në botë!/Xhungla e prodhuesve të kafesë në Bolivi
03/10 17:34
Top News- Pasagjerët e ‘papërgjegjshëm’/Një e treta e viktimave nga rripi i sigurimit
03/10 17:33
Top News- Kundër filmit të ri për Marilyn Monroe/ ‘Blonde’ vazhdon të shkaktojë polemika në publik
03/10 16:53
Top News – Shtëpi që notojnë mbi ujë/Panamaja prezanton lagjet e së ardhmes
03/10 16:07
Top News – U ndalohet hyrja ‘njerëzve të zakonshëm’/Ishulli misterioz ku lejohen vetëm shkencëtarët
03/10 16:05
Top News – Pengmarrje në Angli, vrasje në Shqipëri/Detaje nga e shkuara kriminale e Nekid Arapit
03/10 16:02
Top News- Facebook dhe Instagram në krizë!/E ardhmja e kompanisë së Zuckerberg e pasigurt
03/10 16:01
Top Channel/ Nuk i ulet taksa të pasurve në Angli, vendimi i kryeministres së re shkaktoi debate
03/10 15:35
Top Channel/ Ndryshon akt akuza ndaj Hashim Thaçit
03/10 15:33
Top News – E quajti ‘mi të vogël kanalesh’ / Erdogan ngre padi kundër politikanit gjerman
03/10 15:20
Top News – Beatles, siç nuk i kemi parë kurrë / Publikohen pamjet e grupit të famshëm në Japoni
03/10 15:17
Top Channel/ Greqi, shtrenjtohet nafta, qeveria greke hoqi subvencionet për naftën
03/10 15:17
Top News – Basti më i fundit i Emirateve… / Një ministri në Metaverse, e para në botën virtuale
03/10 15:15
Top News – Zbulime mbi ADN-në e Neandertalit / Nobeli i Mjekësisë i shkon një shkencëtari suedez
03/10 15:12
Top News – Putin ‘ngrin’ Evropën këtë dimër / Ekspertët paralajmërojnë rreziqe të paprecedenta
03/10 15:11
Top News–Vendos ushtrinë në uzinat e naftës dhe gazit/Norvegjia mobilizohet pas rrjedhjeve në Baltik
03/10 15:09
Top News–Vendos ushtrinë në uzinat e naftës dhe gazit/Norvegjia mobilizohet pas rrjedhjeve në Baltik
03/10 15:09
Top Channel/ ‘Ulje e prodhimit të naftës me 1 milion fuçi në ditë’, OPEc+ kërkon rritjen e çmimit
03/10 14:27
Top News – I pastrehë, por mendjen te parfumi!/Arrestohet 27-vjeçari shqiptar, vodhi në parfumeri
03/10 12:57
Top Channel/ Fatura dritave 500 mijë euro/ Mbyllen hotelet në jug të Italisë, nuk përballojnë kostot
03/10 12:55