Top News – Krim makabër në Athinë/ Vrasin 20 vjeçaren, e lënë pranë foshnjes
11/05/2021 10:51

Një 20 vjeçare është viktima e një grabitje të dhunshme në lagjien Glika Nera të athinës. Sipas policisë lokale, ngjarja që shokoi gjithë greqinë ndodhi gjatë orëve të para të së martës, kur persona ende të pa indentifikuar hyrën në banesën ku çifti i bashkëshortëve grekë jetonte bashkë me foshnjën e tyre 11 muajsh. Mësohet se banditët të cilët ishin të armatosur, gjatë tentativës për të grabitur paratë dhe sendet me vlerë të familjes lidhën bashkëshortin e viktimes në një karrike,dhe në vazhdim mbytën 20 vjeçaren, trupin e së cilës e lanë pranë foshnjes që flinte në krevat. Në vazhdim mbytën e qenin e familjes lehjet e të cilit ngritën në alarm lagjen. Pavarësisht se fqinjët njoftuan policinë se diçka po ndodhte në banësen e ciftit, nuk u bë e mundur mbërrtija në kohë. Policët gjeten të dhunuar dhe lidhur një karrike bashkëshortin e viktimës,i cili pritet të ndihmojë në zbardhjen e ngjarjes. Mjeku ligjor thotë se bëhet flajë për një krim nga më mostruozët e ndodhur vitet e fundit në Greqi, ndërsa organet policore kanë nisur një operacion gjigand për gjetjen e autorëve, për të cilët besohet se janë banda kriminele tepër të dhunshëm.

Top Channel/ “Kaloni kufirin me këmbë”, policia greke nuk lejon kalimin e autobusëve shqiptarë
20/06 11:59
Top News – Kufirin mund ta kaloni në këmbë!/ ‘Loja’ greke në pikat e Kapshticës e Kakavijës
20/06 11:26
Top News – Leksion nga FBI për krimin makabër/ Dyshimet ishin, por mungonin provat e vrasjes
20/06 11:06
Top Channel/ Greqia pengon anijet turistike/ Paqartësi për urdhrin e lejimit të shqiptarëve për turizëm
19/06 19:41
Top Channel/ Akuza për grekun që vrau gruan/ Me pranga në duar para hetuesve pranon krimin
18/06 19:29
Top Channel/ Greqia lejon shqiptarët për turizëm. Pas datës 28, do ketë një vendim të ri
18/06 15:06
Top Channel/ Vrasja e Caroline, mediat greke permendën shqiptarët- ngrihet Komuniteti i emigrantëve!
18/06 14:40
Top Channel/ “Lotë krokodili”, fotot që postonte i shoqi i 20 vjecares katër ditë pas vrasjes!
18/06 14:38
Top News – Mohoi genocidin e Srebrenicës/ Shkarkohet ministri i drejtësisë së Malit të Zi
18/06 13:56
Top Channel/ Mohoi genocidin e Srebrenicës, shkarkohet ministri malazez
18/06 13:31
Top News – Ora elektronike zbuloi vrasjen makabër/ Gënjeshtra e bardhë me shqiptarët e hetuesve
18/06 12:03
Top News – Të gjitha provat kundër pilotit/ Greqi, bashkëshorti i 20 vjeçares pranon vrasjen
17/06 21:41
Top News – Pengmarrja e çmendur e shqiptarit/ Kërkoi 1.8 milionë euro për të liruar greken
17/06 16:13
Top Channel/ Vrasja e 20 vjecares në sytë e foshnjes, policia greke arreston bashkëshortin!!!
17/06 15:04
Top Channel/ Vrasja e 20 vjecares në Greqi, mediat “identifikojnë” tre shqiptarë!
17/06 14:40
Top News – Greqi, viktimën e dogjën të gjallë/ Nuk dihen motivet, dyshimet për larje hesapesh
16/06 11:47
Top News – Informacionet me kodin ‘top sekret’/ Çfarë provash fsheh NATO dhe BE në shqipëri
16/06 11:28
Top Channel/ Erdogan takon Mitsotakis/ Bisedë miqësore, “tensioni” i 2020 nuk mund të përsëritet”
15/06 19:53
Top Channel/ Përplasje të forta në Bruksel, Kurti e Vucic nuk pajtohen për asgjë!
15/06 14:55
Top News – Kurti dhe Vuçiç në Bruksel/ Një takim me shumë të panjohura…
15/06 12:41