Top News – Kosovë e Maqedoni/ Bilanci ditor i koronavirusit
13/09/2020 17:50

Kosova vjen serish me një bilanc të rënduar ditor të viktimave të koronavirusit me shtatë pacientë që e kanë humbur betejën me sëmundjen dhe me 71 raste të reja pozitive. Sipas njoftimit të institutit kombëtar të shëndetit publik, janë kryer gjithsej 612 testime 24 orët e shkuara prej të cilëve 71 kanë rezultuar pozitivë. Këto shifra të fundit e çojnë bilancin total të të prekurve nga koronavirusi në kosovë në 14637 dhe atë të viktimave në 596. 24 orët e shkuara ndërkohë janë shëruar 163 pacientë ndërsa rastet aktive në vend janë 2606. Në Maqedoninë e Veriut ndërkohë janë regjistruar 24 orët e fundit dy viktima dhe 98 të infektuar nga 1253 testime të kryera. Sipas ministrisë së shëndetësisë, viktimat janë nga Ohri dhe Radovishi, të moshës 54 dhe 51 vjeç. Numri total i viktimave në Maqedoninë e Veriut arrin kështu në 648 ndërsa ai i infektimeve që nga fillimi i pandemisë 15791.

Top News – Shtimi i infektimeve/ Edhe Kosova me masa të reja
31/10 16:44
Uji ka dalë në tokë dhe ndërtesat janë rrënuar, çfarë ka mbetur në ishullin grek Samos pas tërmetit
30/10 14:33
Top News – Ishte shtruar në spital nga covid/ Vdes kreu i Kishës Ortodokse Serbe në Mal të Zi
30/10 11:50
Top News – Kërcënimi ndaj Abazovic/ Mali i Zi i drejtohet interpolit
29/10 17:12
Top News – Maqedonia e Veriut/ Nga sot maskat, detyrim dhe jashtë
29/10 09:59
Top News – Maqedoni e veriut/ 561 infektime dhe 22 viktima
28/10 21:59
Top News – Covid, jashtë kontrollit/Shpërthejnë shifrat në Rajon
28/10 16:28
Top News – Brnabiç: Kosova, sfida më e madhe politike
28/10 14:28
Top News – Maqedoni e veriut/ 627 raste të reja dhe 15 viktima
27/10 21:46
Top News – Pandemia në Rajon/ Kosova pa ndryshim, shpërthen Bosnja
27/10 17:38
Top News – Incident në Egje/ Anija greke ndahet në gjysmë
27/10 13:12
Top News – Greqia me masa shtesë/ Shtyhet mbyllja e kufirit shqiptar
26/10 13:13
Tensionet në kulm/ Greqia, note proteste Ankarasë
25/10 17:20
Marrëveshja e detit/ Dendias: Për sa kohë ka vullnet, procesi nuk do të jetë problem
25/10 17:19
Top News – Prishtina për covid 19/Shumë raste se shtuam testet
24/10 12:03
Agimi i artë, arrestohen 36 anëtarë/ U dënuan në gjykimin e partisë në Athinë
23/10 12:22
Top News – Mirëdita, Dobar Dan/ Festivali: Mes forcash policore!
22/10 22:05
Top News – Greqia, rekord rastesh/ Dy rajone vendosen në karantinë
21/10 22:01
Top News – `Çmendet` bilanci i covid/ Maqedonia e veriut, 12 vdekje
21/10 19:40
Top News – Organizatat ndërkombëtare/ Hoti-ne po i vazhdojmë përgatitjet
21/10 17:20