Top News – Kosovë, bilanci nga Covid/ 10 të vdekur, 224 raste të reja
01/08/2020 19:38

Në Kosovë situate nga pandemia e Covid 19 vazhdon të jetë shumë shqetësuese. Edhe në këto 24 orët e fundit janë regjistruar sërish një numër i lartë vdekjesh për shkak të virusit të Covid 19. Sipas të dhënave të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 10 persona nga pasojat e koronavirusit. Në total, në Kosovë nga fillimi i pandemisë e deri më tani, kanë humbur jetën 236 qytetarë që sipas autoriteteve shëndetësore kanë pasur sëmundje të tjera bashkëshoqërusese. Po kështu edhe numri i të sëmurëve të rinj nga virusi vdekjeprurës vazhdon të jetë i lartë. 224 persona kanë rezultuar pozitiv me Covid, nga 434 testime që janë kryer gjithsej në këto 24 orë, pra gati gjysma e të testuarve kanë rezultuar pozitiv, një shifër kjo tejet shqetësuese. Shumica e rasteve pozitive me Covid 19 kanë rezultuar në komunat Prishtinë 70 raste, komuna Ferizaj 20 raste, komuna Prizren 20 raste, komuna Fushë Kosovë 16 raste, komuna Kaçanik 13 raste, komuna Vushtrri 10 raste, etj.

Top News – Covid-19 në Kosovë/ Vazhdon rritja e infektimeve
06/08 16:02
Top News – Vaksina për covid/ Kosova ka nisur negociatat
06/08 12:18
Top News – Moti i keq në Kosovë/ Paralajmërime për përmbytje
05/08 17:35
Top News – Zëvendëskryeministri Selmanaj infektohet me koronavirus
04/08 15:20
Top News – Dialogu Kosovë-Serbi/ Hyseni-pritet përfshirje amerikane
04/08 12:22
Top News – Kosovë, Hoti me covid/ 7 viktima dhe 250 raste të reja
03/08 17:17
Top News – ​Kosovë/ Infermierët dhe mamitë dorëzojnë uniformat: Turni i natës të paguhet 36 euro
03/08 15:33
Top News – ​Kryeministri Hoti rezulton pozitiv me Covid-19
03/08 12:01
Top News – Kosovë, rëndohet bilanci/ 13 të vdekur, 245 raste të reja
02/08 16:04
Top News – Kosovë, bilanci nga Covid/ 10 të vdekur, 224 raste të reja
01/08 19:38
10 viktima në Kosovë/ Në 24 orë regjistrohen 224 të infektuar të rinj
01/08 19:33
Top News – Hoti u bën thirrje qytetarët të shmangin turmat
01/08 16:41
Top News – Shërohet nga Covid-19 kryetari i LDK-së, ​Isa Mustafa
01/08 14:56
Kosovë, s’ka falje në xhami/ Festa e kurban bajramit, besimtarët vijuan vizitat te të afërmit
31/07 19:43
Top News – Kosovë, rëndohet bilanci/ 15 viktima në 24 orë nga Covid-19
31/07 17:56
Top News – Hoti në QKUK/ Gjendja në Kosovë është e rëndë
31/07 13:03
Top News – Kosovë, s’ka falje në xhami/ Festa Kurban Bajramit, masa ekstreme nga komuniteti mysliman
31/07 12:33
Thaçi dekoron familjen Kryeziu/ Presidenti i Kosovës i akordon medaljen “Urdhri i Pavarësisë”
30/07 20:22
Hoti kundër mini-shengenit/ Kryeministri i Kosovës thotë se nuk e përkrah nismën
30/07 20:06
Top News – Hoti dhe Tërnava/ Falja e namazi, në shtëpi
30/07 18:30