Top News – Kosova refuzon ‘mini-Shengenin’/ Kurti-Iniciativa e Novi Sadit, pa vizion për rajonin
29/07/2021 16:00

Qeveria e Kosovës thotë se iniciativa e 'mini-Shengenit' është nismë pa vizion për rajonin. Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, nuk ka marrë pjesë në Forumin Ekonomik për Bashkëpunim Rajonal që po mbahet në Maqedoninë e Veriut, që deri tani njihej si “mini-Shengeni” Ballkanik

Top Channel/ Me 200 traktorë para ministrisë, ja si protestojnë fermerët nga Kosova
23/09 15:47
Top Channel/ “Protesta nga strukturat paralele”, ministri i Brendshëm: Organizatorët do penalizohen
23/09 15:16
Top News – Veriu i Kosovës katër ditë i bllokuar / Serbët nuk tërhiqen nga Jarinja dhe Bërnjaku
23/09 12:23
Top News- Vuçiç presion ‘Kosovës’ me njohjen/‘Hiqni reciprocitetin pastaj flasim’
22/09 22:50
Top News-5 vdekje dhe 160 të infektuar/Kosova numër të lartë viktimash nga Covid-19
22/09 19:43
Top Channel/“T’i heqim targat e përkohshme”/ Kurti kërkon dhe heqjen e pengesave në veri
22/09 15:17
Top Channel/ Makinat serbe lëvizin me targa provizore në Kosovë
22/09 14:00
Top News – Problemi me targat në kufi / Çfarë thotë marrëveshja e Brukselit…
22/09 12:56
Top Channel/ Kurti serbëve: Hiqni barrikadat, tensionimi i intereson vetëm Vuçiçit
22/09 12:33
Top News – ‘Harrojeni Serbinë e madhe’ / Mesiç: Kush s’e ka njohur Kosovën, do ta bëjë
22/09 11:53
Top News- Tensione në kufi…/Përplasjet Kosovë-Serbi që nga shpallja e Pavarësisë
21/09 21:31
Top News- Kurti kundër gazsjellësit amerikan?/Tubacioni lidh Kosovën, Greqinë e Maqedoninë
21/09 21:03
Top Channel/Ambasadorët takojnë Kurtin! Tensioni për targat,Vuçiç:Largoni policinë nga veriu Kosovës
21/09 19:49
Top News-Serbia kërkon tensione/ Paralajmërimi i deputetit shqiptar në Beograd
21/09 19:26
Top News- 100 euro për çdo të punësuar/Kosova paketë ekonomike në ndihmë të bizneseve
21/09 18:23
Top Channel/ Kurti i prerë për targat: “ Ose t`i mbajnë të dyja vendet, ose t`i heqin”!
21/09 15:45
Top Channel/ Ministrja e jashtme:Veprimi në përputhje me marrëveshjen e Brukselit
21/09 15:25
Top News – Tensionet në veriun e Kosovës / Gërvalla: Shkak, veprimet e njëanshme të Serbisë
21/09 13:33
Top News – ‘Stop’ targave serbe në Kosovë / Qindra serbë etnikë bllokojnë rrugët në veri
21/09 11:11
Top Channel/ Kurti: Targat, imponim nga të tjerët/ Vuçiç lajmëron sanksione kundër Kosovës
21/09 01:57