Top News – Kosova, jo në duart e milicive fashiste / Kurti nuk tërhiqet: Kryetarët në zyrat e tyre
04/06/2023 13:00

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti foli në një intervistë për BBC për tensionet në veri të vendit. Ai tha se kryetarët e rinj të komunave, janë në zyrat e tyre dhe nuk do të largohen që andej. “Në këto tri komuna ne kemi tri objekte komunale dhe nëse jo kryetarët, kush duhet të qëndrojë aty. Dhe nëse këto komuna nuk janë për kryetarët, për kë janë? Lidhur me kërkesën për largimin e Policisë së Kosovës nga ndërtesat komunale, Kurti tha se kjo kërkesë “mund të rishikohet”, por për këtë ka një kusht.

Top Channel/ Gjuetia e Radoicicit, Petkovic: Nuk është në spitalin ushtarak të Beogradit!
28/09 12:21
Top News – Policia speciale ‘rrethon’ veriun / Rritet prania pas sulmit terrorist në Banjskë
28/09 10:28
Top Channel/ Merr fund polemika, Vuçiç: Radojiçiç është në Serbi, sulmi nuk ishte panifikuar
27/09 22:56
Top News – Asociacioni i komunave serbe / Osmani: Të bashkepunojmë me SHBA
27/09 22:50
Top Channel/ Stano për sulmin në veri: Do të marrim vendim pasi të përfundojë hetimi
27/09 18:23
Top News – Kamionët u zunë pritë/ Pamje të urës ku u vra Afrim Bunjaku
27/09 15:38
Top News- Agjenti i BIA-s serbe u vra në manastir / Truprojë e Aleksandër Vulin, aleatit të Vuçiç
27/09 15:33
Top News – Thirrje në BE: Të dënohet Serbia…nëse provohet lidhja me sulmet në Banjskë
27/09 14:18
Top News – ‘Rihapet’ Banjska, banorët të tmerruar: ’Nuk dimë çfarë ka ndodhur, dikush të na tregojë’
27/09 13:54
Top News -‘Banjska’ rëndon pozicionin e Serbisë /Ministri i mbrojtjes:Tani situata ‘më e komplikuar’
27/09 13:54
Top News – Putin dhe Vuçiç po qeshin me ne! Analistja: Do të testojnë sërish NATO-n në Ballkan
27/09 12:37
Top News – Videoja nuk është e ditës së sulmit!’ Daçiç kundër Sveçlës:’Nuk e di’ nëse është Radoiçiç
27/09 11:12
Top News – Banjska ende ‘nën rrethim’ / Policia mban të bllokuar rrugën, operacioni u mbyll
27/09 11:03
Top News – Serbët nderojnë terroristët e vrarë në Manastir/ Kreu i Listës Serbe puth fotot e viktimave
27/09 10:14
Top Channel/ Sulmi në veri të Kosovës, opozita serbe akuzon Vuçiç-in për ngjarjet në Kosovë
26/09 23:24
Top News – Greqia goditet nga një tjetër stuhi, përmbytje dhe mbyllje shkollash në disa rajone
26/09 21:23
Top News- ‘Tragjike në Beograd, terrorizëm në Prishtinë’ / Hovenier- Sulm i strukturuar nga dikush
26/09 17:57
Top News – U kërcënua nga Vuçiç / Deputetja britanike- Boll ‘krehët bishtin’ Serbisë
26/09 17:06
Top News – Vuçiç ‘proteston’ te Quint-i dhe BE / Pse misioni EULEX nuk ndërhyri në Kosovë
26/09 16:37
Top News-Një biznesmen në krye të së majtës/’Çudia’ në Greqi, zgjidhet pasardhësi i Alexis Tsipras
26/09 16:21