Top News/ ‘Kodi 9.2’, njësia sekrete e Ukrainës / Misioni i saj, lëshimi i minave me dronë mbi Rusi
21/05/2024 14:42

Muzgu sjell një urgjencë për t'u fshehur në errësirës. Njësia e dronëve "Code 9.2", nga brigada e 92-të e sulmit, lëviz në një pozicion të ri nga ku do të kryejnë një mision të guximshëm: nisjen e dronëve mbi Rusi dhe hedhjen e minave në rrugët kyçe brenda territorit të armikut. Muzgu ofron një mundësi për të vendosur pajisje të reja dhe për të shkarkuar Humveen e tyre përpara se errësira ti bëjë të pamundura këto detyra komplekse. Ata vetëm mund të shpresojnë se drita gri dhe e zbehtë do t'i mbrojë nga vala e pafundme e dronëve rusë që fluturojnë lart, duke kërkuar diçka për të goditur. Një antenë satelitore Starlink, një antenë me rreze më të gjatë veprimi për dronët, dhjetëra pako bateri dhe dy dronë të mëdhenj "Vampire" hidhen në llogore dhe bëhen gati për përdorim brenda 30 minutave. Puna e tyre mund të nisë vetëm kur të ketë rënë errësira e plotë. Ndërkohë kërcënimi është i përhershëm. Para se dy operatorët, Andrei dhe Artem, të dalin nga bunkeri për të nisur punën, një zhurmë i kthen pas ata me nxitim.

Top Channel/ Do të shkurtojë distancën, Rama publikon pamjet: Tuneli i Llogorasë hapet më 5 korrik
18/06 13:58
Top News/ 6 qytetarë marrin nënshtetësinë shqiptare/ Veliaj- Bashkë për të çuar Shqipërinë përpara
18/06 12:41
Top News/ Tatimi i profesionistëve të lirë/ Kuvendi: Ligji ka hyrë në fuqi dhe efektet në buxhet
18/06 12:37
Top Channel/ Provimi i matematikës! Durrës, me mijëra maturantë janë ende në testim
18/06 12:33
Top Channel/ Provimi më i vështirë!/ Elbasan, në të gjitha gjimnazet po zhvillohet testimi i maturës
18/06 12:32
Top News/ Politika zhvendoset ‘rastësisht’ në Gjermani/ Nga Begaj, te ministrat e Qeverisë
18/06 12:31
Top Channel/ Sot provimi i matematikës!/ Matura shtetërore, 28 mijë nxënës po testojnë njohuritë
18/06 12:31
Top Channel/ “Shtyjmë plakjen, fitojmë energji të re”! Rama jep gjak: S’ka dhuratë më ripërtëritëse
18/06 12:26
Top News/ Rënia e euros ‘gjunjëzon’ bizneset/ 29 subjekte me mbi 50 punonjës kanë falimentuar
18/06 11:34
Top News/ Humbi gjyqin në apelin e Londrës/ Berisha tregon rrugën për heqjen e Non Gratas britanike
18/06 11:31
Top News/ Sherri masiv në Vorë. Prokuroria zbardh ngjarjen, sekuestrohen disa armë
18/06 11:04
Top News/ Aeroporti i Tiranës përcjell me festë tifozët/Dhuron flamuj për udhëtarët drejt Gjermanisë
18/06 10:42
Top News/ Provimi i tretë i Maturës Shtetërore/ Rreth 28 mijë maturantë testohen në Matematikë
18/06 10:27
Top News/ Gjysma e shqiptarëve rrezikon varfërinë/ Shifrat më të larta në rajon dhe Europë
18/06 09:13
Top News/ I nxehti shkakton viktimën e parë? Durrës, humb jetën 57-vjeçari
17/06 22:05
Top News/ “Ata janë ende si në ‘97”, Veliaj tregon ambiciet e socialistëve për vitin 2030
17/06 20:22
Top News/ “Shota” mjeti i parë ushtarakë shqiptarë…. fuqizohet industria e mbrojtjes
17/06 20:21
Top Channel/ Aksidente nga droga/ Shtimi i numrit të incidenteve rrugore: Shqetësim drogat sintetike
17/06 19:51
Top Channel/ Më shpejt drejt BE! Qeveria publikon draftin e reformave deri në vitin 2027
17/06 19:42
Top Channel/ “Opozita me dy standarde”, Veliaj: Fitojmë më 2025, ata vazhdojnë si më 1997
17/06 19:39