Top News – Këshilla nga ambasadorët e Kinës dhe Rusisë / Vuçiç takon edhe përfaqësuesit e QUINT-it
30/05/2023 12:27

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, priti në takim ambasadorët e vendeve të Quint-it - SHBA-së, Britanisë së Madhe, Francës, Gjermanisë dhe Italisë - ashtu si edhe kreun e delegacionit të Bashkimit Evropian në Beograd. Në takim mori pjesë edhe ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Millosh Vuçeviç, dhe shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Serbisë, Millan Mojsilloviq, raporton Radio-Televizioni i Serbisë. Vuçiç, gjatë ditës, do të takohet edhe me ambasadorët e Rusisë dhe Kinës. Takimet vijnë një ditë pasi protestues serbë në Zveçan - komunë me shumicë serbe në veri të Kosovës - u përplasën me ushtarë të KFOR-it.

Top Channel/ Gjuetia e Radoicicit, Petkovic: Nuk është në spitalin ushtarak të Beogradit!
28/09 12:21
Top News – Policia speciale ‘rrethon’ veriun / Rritet prania pas sulmit terrorist në Banjskë
28/09 10:28
Top Channel/ Merr fund polemika, Vuçiç: Radojiçiç është në Serbi, sulmi nuk ishte panifikuar
27/09 22:56
Top News – Asociacioni i komunave serbe / Osmani: Të bashkepunojmë me SHBA
27/09 22:50
Top Channel/ Stano për sulmin në veri: Do të marrim vendim pasi të përfundojë hetimi
27/09 18:23
Top News – Kamionët u zunë pritë/ Pamje të urës ku u vra Afrim Bunjaku
27/09 15:38
Top News- Agjenti i BIA-s serbe u vra në manastir / Truprojë e Aleksandër Vulin, aleatit të Vuçiç
27/09 15:33
Top News – Thirrje në BE: Të dënohet Serbia…nëse provohet lidhja me sulmet në Banjskë
27/09 14:18
Top News – ‘Rihapet’ Banjska, banorët të tmerruar: ’Nuk dimë çfarë ka ndodhur, dikush të na tregojë’
27/09 13:54
Top News -‘Banjska’ rëndon pozicionin e Serbisë /Ministri i mbrojtjes:Tani situata ‘më e komplikuar’
27/09 13:54
Top News – Putin dhe Vuçiç po qeshin me ne! Analistja: Do të testojnë sërish NATO-n në Ballkan
27/09 12:37
Top News – Videoja nuk është e ditës së sulmit!’ Daçiç kundër Sveçlës:’Nuk e di’ nëse është Radoiçiç
27/09 11:12
Top News – Banjska ende ‘nën rrethim’ / Policia mban të bllokuar rrugën, operacioni u mbyll
27/09 11:03
Top News – Serbët nderojnë terroristët e vrarë në Manastir/ Kreu i Listës Serbe puth fotot e viktimave
27/09 10:14
Top Channel/ Sulmi në veri të Kosovës, opozita serbe akuzon Vuçiç-in për ngjarjet në Kosovë
26/09 23:24
Top News – Greqia goditet nga një tjetër stuhi, përmbytje dhe mbyllje shkollash në disa rajone
26/09 21:23
Top News- ‘Tragjike në Beograd, terrorizëm në Prishtinë’ / Hovenier- Sulm i strukturuar nga dikush
26/09 17:57
Top News – U kërcënua nga Vuçiç / Deputetja britanike- Boll ‘krehët bishtin’ Serbisë
26/09 17:06
Top News – Vuçiç ‘proteston’ te Quint-i dhe BE / Pse misioni EULEX nuk ndërhyri në Kosovë
26/09 16:37
Top News-Një biznesmen në krye të së majtës/’Çudia’ në Greqi, zgjidhet pasardhësi i Alexis Tsipras
26/09 16:21