Lajmi i fundit
Altin Dumani në takim me gazetarët: Nuk janë të vërteta lajmet se jam kërcënuar. Masat e sigurisë ato që kanë qenë
Kreu i SPAK, Dumani: Nuk kemi të dhëna se ku ndodhet Arben Ahmetaj por ka zhvillime surprizuese
Dumani për dosjen e sterilizimit: Prokurorët po reflektojnë sugjerimet e gjykatës
Top News – Kallëzimi për zgjedhjet në Kuçovë / Dëshmon në SPAK deputetja Albana Vokshi
29/05/2023 13:24

Deputetja Albana Vokshi u paraqit në SPAK për të dëshmuar lidhur me kallëzimin penal depozituar nga opozita për kryebashkiakun e Kuçovës, Kreshnik Hajdarin. Vokshi pretendon se Hajdari ka shpërdoruar detyrën dhe ka kanosur pjesëmarrësit në zgjedhjet e 14 majit. Vokshi: “Hajdari ka shfrytëzuar burimet financiare dhe burimet njerëzore të bashkisë për përfitime elektorale. Ka disa video dhe prova që provojnë faktin që është shtruar asfalt elektoral dhe projekte pa tabelë në disa zona pa asnjë standart. Kanë qenë vetë banorët e zonës që kanë ndalur këto punime sepse po bëheshin pa standarte. Ndërsa punimet janë bërë me dyfishin e vlerës. Ka video dhe prova konkrete ku shpërndahen thasët me miell derë më derë” Nën pretendimin se SPAK nuk po reagon për atë që koalicioni “Bashkë Fitojmë” e quan masakër elektorale, Vokshi u shpreh se është ngitur një grup pune për ta çuar çështjen në duart e misionit ndërkombëtar të OSBE ODHIR.

Top Channel/ Flakët i favorizon era, zjarrfikësit luftë me zjarrin për të shpëtuar pyjet në Pishporo
28/09 14:02
Top News- Nipi mori pjesë në vrasjen e xhaxhait / Hetimet për atentatin ndaj babë e bir në Shkodër
28/09 13:53
Top News- Ekzekutimi i 37-vjeçarit në Sukth/ Pista kryesore e hetimeve, prishja e pazareve të drogës
28/09 13:52
Top News – Tritoli në lokalin e Noizyt / Merr fund misteri, zbulohen autorët
28/09 13:45
Top News – Arrestohen babë e bir në Malësinë e Madhe / Të përfshirë në plagosjen e 28 -vjeçarit
28/09 13:39
Top Channe/ Zjarret në Pishporo, zjarrfikësit po luftojnë me flakët në Fier
28/09 12:50
Top Channel/ Atentati në Dukagjin, babë e bir u qëlluan me breshëri plumbash
28/09 12:49
Top Channel/ Zbardhen 6 vrasje, krime të bandës së Laert Haxhiut,12 të arrestuar
28/09 12:48
Top News – Emrat, kush janë ‘vrasësit e punësuar’ nga Laert Haxhiu
28/09 12:46
Top Channel/ Trajleri përplas motorin, plagoset rëndë shoferi në aksin Lezhë-Laç
28/09 12:28
Top Channel/ Aksioni i policisë në Elbasan, në shënjestër grupi kriminal që bënte vrasje
28/09 12:27
Top Channel/ Artan Tafani zbërthen ngjarjet/ Cilët janë 12 të arrestuarit gjatë megaoperacionit
28/09 12:24
Top News – Rrëfehet i penduari Artan Tafani/ Nga Greqia në Shqipëri, 6 vrasje që nga viti 2018
28/09 11:58
Top News – Paketa e Sigurisë në Shkolla / Balla- Askush s’mund të bëjë biznes me shëndetin nxënësve
28/09 11:16
Top News – Kamioni merr para motorin në aksin Lezhë-Laç, në gjendje të rëndë shoferi
28/09 11:10
Top Channel/ Flakët po përpijnë pyjet në Pishporo të Fierit, zjarrfikësit në betejë me vatrat
28/09 11:05
Top News – Zbardhen 6 vrasje të bujshme/ I penduari i drejtësisë fundos bandën e Laert Haxhiut
28/09 11:05
Top Channel/ Shqipëria, 50% më shumë vaj ulliri në Itali në 8 muaj
28/09 10:52
Top News- Vijon zjarri në pyjet në Fier/ Forcat e armatosura aksion për shuarjen e flakëve
28/09 10:48
Top Channel/ Droga shkatërron më shumë të rinjtë/ Mjekët: Ju dëmton kujtesën, ju ul inteligjencën
28/09 10:09