Top News – Joe Biden para kombit amerikan / ’SHBA, e vetmja që del më e fortë nga krizat’
08/02/2023 12:10

Presidenti amerikan Joe Biden mbajti të martën në mbrëmje fjalimin e tij të dytë për gjendjen e vendit ku përcolli një mesazh optimizmi dhe bashkimi për të ardhmen. Ai u shtriu dorën e bashkëpunimit republikanëve, por nuk pati frikë t’i sfidonte ata për çështje si taksat ndaj korporatave dhe mbrojtjen e programeve të pensioneve. Ai paraqiti vizionin e tij për të “rikthyer shpirtin e vendit, rimëkëmbur klasën e mesme, shtyllën kurrizore të Amerikës, dhe për të bashkuar vendin”. Mesazhi i presidentit Biden ishte se “duhet të mbarojmë punën e nisur”.

Top News – ‘Rusia është në luftë me NATO-n’/Medvedev, thirrje për rritjen e prodhimit të armëve
25/03 17:48
Top News – Presidenti Putin telefonon Erdogan/Bisedime për eksportin e grurit nga Ukraina
25/03 17:47
Top News – Presidenti kinez ‘nuk flet’ me Zelenskin/ Ukraina- Nuk kemi marrë propozim paqeje
25/03 16:49
Top News – Si do kapitullojë Rusia në Ukrainë/ Aleati i Putinit zbulon planin
25/03 16:47
Top News – BE gati t’u bëjë bllokade tregtare vendeve që rieksportojnë produktet teknologjike
25/03 16:10
Top Channel/ Ku është pranvera më e bukur: Vendet e Europës që lulëzojnë “ndryshe”!
25/03 15:42
Top Channel/ “Po shkeli Putini këtu, i vumë prangat direkt”: Kroacia paralajmëron presidentin rus!
25/03 15:39
Top Channel/ 6 miliardë USD-para ruse në RMV: Nga kanale të paligjshme, në Shqipëri nga Facebooku!
25/03 15:16
Top News – Tornado masive godasin SHBA/ Dhjetëra viktima dhe mijëra pa energji elektrike
25/03 14:41
Top News – Kundërshton shitjen e TikTok/ Kompania kineze nën presionin e SHBA-së
25/03 14:29
Top News – FBI nis hetimet/ Kërcënohet me vdekje prokurori që do arrestojë Trump
25/03 14:11
Top News – Erdogan rrezikon të humbasë gjithçka!/ Çfarë parashikojnë sondazhet në Turqi!
25/03 14:08
Top News – Macron ‘kapet mat’ me orën 80 mijë euroshe/ Presidenti e heq fshehur gjatë intervistës
25/03 13:18
Top News – Dorëzimi i MiG-29 nga Sllovakia në Ukrainë/ Reagon Rusia- Është veprim armiqësor!
25/03 13:16
Top News-SHBA dhe Kanada miratojnë marrëveshjen kufitare për t’i dhënë fund fluksit të azilkërkuesve
25/03 13:06
Top News – Rusia ul intensitetin në Bakhmut, shkak humbjet e shumta në front
25/03 13:04
Top Channel/ Dodik del hapur: “Republika Sërpska të bashkohet me Serbinë”!
25/03 12:26
Top Channel/ Tornadot rrafshojnë qytetin në SHBA, 21 të vdekur: Nuk kemi parë kurrë dicka të tillë”!
25/03 12:22
Top News – Turqia zbut tonet me Greqinë, por paqja duket e përkohshme
25/03 11:59
Top Channel/ Nesër ndryshon ora, akrepat para- Do të flemë më pak!
25/03 11:55