Top News – Jepen masat e sigurisë për efektivët / Ishin përfshirë në trafikun e sirianëve
23/10/2021 19:06

Gjykata e Tiranës ka njohur me masat e sigurisë 10 efektivët e policisë të arrestuar pak ditë më parë, të cilët akuzohen se gjatë periudhës së pandemisë kanë komunikuar në telefon duke bërë pazare për mbylljen e lokaleve. Mësohet se trupa gjykuese ka vendosur “arrest në burg” për Durim Murja. Në “arrest shtëpie” janë lënë Jashar Shehu dhe Arjan Balla. Po ashtu gjykata ka caktuar “pezullim nga detyra” dhe detyrim për t’u paraqitur në policinë gjyqësore për Matilda Hamollarin, Petro Frahollin, Klemend Pikulin, Genci Hysin, Çlirim Akrobatin dhe Kamber Kllogjeri. Për Krenar Gjokutaj, me detyrë Shef i Komisariatit të Policisë Korçë trupa gjykuese vendosi masën “detyrim paraqitje”. Hetimi për këta efektivë kishte nisur për dosjen e trafikut të sirianëve dhe sigurimin e kalimit të tyre nga Greqia për në Shqipëri e mandej në BE. Gjatë këtij hetimi ranë në përgjime efektivët e policisë në Tiranë dhe në Korçë që flasin për çështje të tjera. Ata shfaqen në telefon duke bërë pazare për kohën e mbylljes së lokaleve gjatë masave anti-covid.

Top Channel/ Moti i keq godet Shqipërinë/ Probleme nga veriu deri në jug
06/12 15:17
Top Channel/ Tirana feston Hanukkha/ Kremtim simbolik i festivalit të dritave të komunitetit hebraik
06/12 15:15
Top News-Policia në gatishmëri, ‘Shqiponjat’ zbarkojnë në të gjitha rrugët e vendit për motin e keq
06/12 15:13
Top News – Alesio, djali i bandës së terrorit/ I kërkuar edhe në Itali për vjedhje me dhunë
06/12 14:23
Top News- Çfarë ndodh pas Kuvendit të 11 dhjetorit?!/ Paralajmërimet dhe lëvizja e mundshme e Bashës
06/12 14:19
Top News-Policia, furtunë në Elbasan ndaj shoferëve të pabindur me rregullat e qarkullimit rrugor
06/12 13:54
Top News- Ekzekutimi në Lezhë i komisarit/ Mllef, apo vrasje e rastësishme nga Aldi Rama!
06/12 13:47
Top News- Alarm për qelitë e burgjeve/ Masa shtrënguese për vizitorët familjarë
06/12 13:41
Top News- Vlerësimi nga Klik Ekspo Group / Birra Stela më cilësorja në Ballkan
06/12 13:33
Top Channel/ Policia rrugore bën ‘namin’ me gjobat në Elbasan gjatë fundjavës, arreston 7 shoferë
06/12 13:28
Top News- Shirat, përmbyten rrugë e lagje/ Apel për kujdes në akset rrugore nacionale
06/12 12:55
Top Channel/ Ciklon tjetër po vjen nga Greqia. Të enjten sërish reshje, rrezik përmbytjesh
06/12 12:53
Top Channel/ Igjeum e cilësoi me rrezik. Probleme me energjinë edhe prurje lumenjsh në Gjirokastër
06/12 12:51
Top Channel/ Pezullohet lundrimi në Vlorë/ Erë e fortë dhe dallgë të mëdha krijojnë vështirësi
06/12 12:49
Top Channel/ Bien gurë në rrugë/ Nga moti i keq edhe probleme energjinë në qarkun Elbasan
06/12 12:47
Top Channel/ Përmbytje në Durrës/ Uji vërshon në disa lagje, vonesa për tragetet
06/12 12:45
Top Channel/ Vërshon uji në Shëngjin/ 80% e fshatrave pa energji elektrike mbrëmë në Lezhë
06/12 12:44
Top Channel/ Zbulohen tre të armatosurit/ Hynë në lokal me armë, kërkonin kundërshtarin e tyre
06/12 12:43
Top Channel/ Nisin përmbytjet në Nënshkodër/ Reshjet e dendura shtojnë prurjet në hidrocentrale
06/12 12:41
Top News – Në skenë emri i nipit të deputetit/ Zbardhet ngjarja e lezhës, në kërkim Ramazan Rraja
06/12 12:41