Top News – Itali/ U hodh të shpëtonte emigrantin, 25-vjeçarja përplaset nga treni
13/12/2020 10:56

“Nuk e mendova gjatë, ishte një veprim instiktiv. Besoj se kushdo tjetër në atë situatë, do të kishte bërë të njëjtën gjë, edhe pse në momente gjakftohtësie, do të thoshte “jo”. Rachele Spolaor i përgjigjet shumë shpejt pyetjeve nga shtrati i spitalit, ku ndodhet e operuar pas frakturave në këmbë. Vajza i shpëtoi jetën një burri 35 vjecar, që ndodhej mbi shina. Ajo arriti ta largonte, edhe pse treni i goditi në fund të dy duke i plagosur, edhe pse fatmirësisht shpëtuan në sajë edhe të reagimit të shpejtë të makinistit që frenoi me urgjencë. 25 vjecarja, e diplomuar në Akademinë e Arteve të Bukura në Venecia, rrëfen sesi kishte parë një grup njerëzish që ishin mbledhur dhe po përpiqeshin të largonin nga shinat një burrë i cili dukej tejet i trazuar emocionalisht. Ajo thotë se e bindi të largohej dhe ai e shihte i habitur. “ Përse po më ndihmon, unë jam emigrant”, kishte thënë burri me origjinë rumune. Por kur njerëzit u larguan dhe Rachele mendoi se 35 vjecari u qetësua, ai ishte lëshuar papritur mbi binarë ndërkohë që apo afrohej një trend he vajza, pa u menduar më gjatë, qe hedhur ta shtynte e ta shpëtonte. Burri që ka marrë plagë të rënda në kokë e shpinë është në reanimacion, por jashtë rrezikut për jetën, ndërsa Rachele pati një frakturë në këmbë, dhe ëstë kthyer në heroinën e ditës për gjestin e saj.

Top News- A planifikon Vuçiç luftë në Ballkan!/Mediat kroate- Presidenti, ‘dora’ Putin në rajon
09/08 19:53
Top News- Kryeministri rrezikoi mbytjen në Adriatik!/Si e shpëtoi gazetari pak para se të fundosej
09/08 19:06
Top News – Putin urdhëron vrajsen e ministrit /Si e zbuloi në kohë Ukraina komplotin rus!
09/08 16:37
Top News – Jo më viza turistike për rusët!/Thirrjet në BE për izolimin e Rusisë gjatë luftës
09/08 16:10
Top News – Franca koleksionon videolojërat/Biblioteka Kombëtare i konsideron trashëgimi kulturore
09/08 15:50
Top News – Ariu gjithë natën në makinë… / Mbyll derën nga brenda e nuk del dot
09/08 15:49
Top News – Kopshti Zoologjik, luanët në ankand / ’Janë shtuar shumë, kursejmë për ushqimin’
09/08 15:49
Top News – Gjueti ‘thesari’ në Groenlandë / Miliarderët në sulm: Akujt po shkrihen, ç’do zbulojnë?
09/08 15:35
Top News – Kina po përgatit pushtimin e Tajvanit / Njësoj si Rusia, stërvitje masive para ofensivës
09/08 15:32
Top News-Alo taksi! Një xhiro për 1 dozë kokainë!/Dënohen 2 shqiptarë në Britaninë e Madhe, ja emrat
09/08 15:01
Top Channel/ Festa e Ashure, Shiitët kutojnë martirizimin e nipit të profetit
09/08 14:48
Top Channel/ Digjet nafta në Kubë. Zjarri në depozita, viktima e të plagosur
09/08 14:48
Top Channel/ Rinovohet Bazilika e Cisternës. Vepra e Justinianit të Madh shndërrohet në një tempull
09/08 14:47
Top News – Rusia po tërheq forcat nga Donbasi?! / Kievi paralajmëron ofensivë të re në jug të vendit
09/08 13:00
Top News – Infektohet fëmija me linë e majmunit / Gjermani, virusi për herë të parë te një i mitur
09/08 12:54
Top News – Aleatë edhe në hapësirë! / Rusia lëshon satelitin iranian, alarmohet Uashingtoni
09/08 12:53
Top Channel/ “Avengers” rikthehen në 2025, Marvel njofton filmat e ri të sagës që theu rekordin
09/08 12:51
Top Channel/ Shuhet Ylli i filmit “Grease”/ Olivia Newton-John mbyll sytë në moshën 73-vjeçare
09/08 12:50
Top News – Luftë edhe në hapësirën kibernetike / ’Shpërthejnë’ dezinformatat për Rusinë e Ukrainën
09/08 12:49
Top News – Shqiptari u vra në Itali për borxhet/ Hetimet marrin tjetër rrugë, dalin detaje të reja
09/08 12:45