Top News – Itali, sipërmarrësi/ Me Covid, shkon në festë ditëlindje
04/07/2020 11:40

Drejtuesi I një sipërmarrjeje me 170 punonjës në Itali ka sëmurur një sërë personazh me koronavirus, të cilin e kishte marrë pas një udhëtimi pune në Serbi. Burri kishte hyrë në kontakt atje me një serb të infektuar, si cili për më tepër ishte dhe simptomatik. Por pavarësisht asaj që po ndodh, ai është treguar krejtësisht neglizhues dhe për këtë arsye sot, shumë njerëz që ka takuar në vendlindje pas kthimit rezultojnë pozitivë, ndërsa vetë sipermarresi është në reanimacion në Vicenza, ku po mbahet në intubim. Shenjat e Covid 19 I ishin shfaqur që pas kthimit në Itali: temperaturë 38, dobësi e përgjithshme, mungesë oreksi, por pavarësisht kësaj ka shkuar megjithatë në një festë ditëlindjeje dhe në një funeral. Në këtë të fundit, ka përqafuar madje dhe gruan e të ndjerit, ndërsa në festë thonë se nuk preku asgjë, edhe pse zakonisht ishte tip që donte t`I provonte të gjitha në tavolinë. Disa persona të infektuar prej tij kanë shfaqur simptoma, ndërsa autoritetet po gjurmojnë të gjithë njerëzit me të cilët ka pasur kontakt së fundi, duke duke lokalizuar cdo spostim te tij. Presidenti i rajonit të Venetos, Luca Zaia kërkoi të ashpërsohen masat duke përmendur dhe burgun për ata që “venë në rrezik jetën e të tjerëve”.

Top News- Përplaset avioni në piste/ Indi, viktima e të plagosur
07/08 23:12
Top News – Dua Lipa-Miley Cyrus/ Kosovarja duet me super yllin?
07/08 19:15
Top News – Propozimi i djeg shtëpinë/ I riu shqiptar nuk dorëzohet
07/08 17:32
Top News – Liqeni bëhet rozë/ Paraguai, ndoshta nga kimikatet – Pa komente
07/08 17:24
Top News – Akullnaja Planpincieux/ Itali, ne rrezik shembjeje – Pa komente
07/08 17:23
Top News – ‘Beatboxing’ për Budën/ Mjeshtëria muzikore e murgut- Pa komente
07/08 17:23
Top News – Në mes të lindjes…/ Bejrut, shpërthimi trondit spitalin – Pa komente
07/08 17:22
Top News – Ngrohja globale/ Izolimi nuk ka shumë ndikim
07/08 17:22
Top News – Pandemia globale/ SHBA, sërish mbi 2 mijë viktima
07/08 17:22
Top News – Donald Trump për Joe Bieden: Ai është kundër Zotit
07/08 15:34
Top News – SHBA-ja e quan Iranin si “sponsorizuesin numër një në botë të terrorizmit”
07/08 15:12
Top News – Mijëra vetë nënshkruajnë peticionin: Franca të marrë nën kontroll Libanin
07/08 12:19
Top News – DASH lehtëson udhëtimet/ Heq kufizimet për disa vende. Shqipëria në zonën e verdhë
07/08 12:17
Top News – Pasuria e Zuckerberg-ut arrin në 100 miliardë dollarë!
07/08 12:17
Top News – Trump: Kompanitë amerikane duhet t’i japin fund lidhjeve me TikTok dhe WeChat
07/08 12:16
Top News – Rastet pa simptoma/ Kanë të njëjtën sasi virusi
07/08 12:11
Top News – Gjermani, rritje e rasteve me koronavirus/ Në fokus të kthyerit nga Kosova
07/08 12:06
Top News – Jo vetëm në mjedise të mbyllura/ Maska me detyrim edhe jashtë!
07/08 11:51
Greqia firmos marrëveshjen e delimitimit detar me Egjiptin
06/08 20:29
Top News – Ndahen zonat ekonomike/ Greqia dhe Egjipti, marrëveshje
06/08 19:05