Top News – Itali/ Dëmtoi veprën e artit, policia identifikon turistin
06/08/2020 13:59

Një turist dëmtoi aksidentalisht një vepër historike arti në një muze në Itali ndërsa pozonte për një fotografi para saj. Vepra e skulptorit italian Antonio Canova, është e ekspozuar në muzeun Gypsotheca Antonio Canova në Italinë e veriut dhe tani, asaj i mungon një gisht. Versioni në mermer i saj gjendet në galerinë Borgese në romë. Falë pamjeve të kamerave të sigurisë, karabinierët në itali ia kanë dalë mbanë ta identifikojnë turistin austriak që dëmtoi statujën e pauline bonaparte në muzeun afër Trevizos. “Hetimi u krye nga karabinierët në bashkëpunim me autoritetet e muzeut dhe u bë i mundur identifikimi i autorit të dëmit të shkaktuar ndaj statujës”, u shpreh Komandanti i Karabinierëve. Bëhet fjalë për një turist austriak rreth të pesëdhjetave që sipas karabinierëve u lokalizua dhe u kontaktua në Austri.

Top News – “Shkeli marrëveshjen”/ BE, gjyq Londrës për Brexit
01/10 15:49
Top News – Protesta në Stamboll/ Ndaj trajtimit te ujgurëve në Kinë
01/10 15:40
Top News – Legalizimi i kanabisit/ Zelanda e Re `e lë pas dore`
01/10 14:43
Top News – Luftoi fort/ Modelja e njohur humbet fëmijën
01/10 13:49
Top News – Roli që i ndryshoi jetën/ Julia Roberts- ishte për një tjetër
01/10 13:46
Top News – Bosnje, vriten emigrantet/ Afganët sulmojnë Pakistanezët
01/10 13:36
Top News – Dita ndërkombëtare e kafes, bota kremton 1 tetorin
01/10 13:30
Top News – Gjenden super-antitrupat, bllokojnë sulmin e koronavirusit
01/10 12:25
Top News – Nagorno Karabak, Rusia: Uluni e bisedoni, përndryshe…
01/10 11:48
Top News – Navalny: Putin qëndron pas helmimit tim
01/10 11:31
Top News – Fyerjet mes Trump e Biden/ Ndryshojnë rregullat e debatit
01/10 11:12
Top News – Vrasësi i Twitterit/ `Viktimat ma dhanë lejen vetë`!
01/10 11:07
Top News – Luftë deri në fund/ Premtimi i liderit të Azerbajxhanit
30/09 22:12
Top News – Qeveria në Çeki/ Rikthen gjëndjen e jashtëzakonshme
30/09 21:59
Top News – Taksia fluturuese/ Prezantohet në Paris ‘volocity’
30/09 21:55
Top News – Debati Trump-Biden/ Pas kandidateve përplasen sondazhet
30/09 20:07
Top News – BB, 12 mld usd/ Vaksina në vendet e varfra
30/09 19:17
Top News – Tronditet Parisi/ Avioni kalon barrierën e zërit
30/09 19:14
Top News – Vendimi i Gjenevës/ Paga minimale mujore 4 mijë euro
30/09 19:12
Top News – Ajrim vs koronavirusit/ Formula e qeverisë Gjermane
30/09 19:04