Top News – Ishte në arrest shtëpie në Lushnje/ Gjendet i mbytur në rezervuarin e Gjançit
13/06/2021 17:24

Një person I mbytur është gjetur në në Rezervuarin e Gjançit në zonën e Vidhkuqit. Trupi i pajetë i një mashkulli është gjetur mbi sipërfaqen e ujit paraditen e së dielës nga banorët e zonës. Fillimisht policia nuk kishte asnjë të dhënë për idnetitetin e personit të gjetur pa jetë. Por pas disa orësh dhe pas verifkimeve të kryera rezultoi se viktima është 25 vjeçari Fridman Xhaferraj. Sipas policisë 25 vjeçari ishte banues në fshatin Plug në Lushnjë, i dënuar më parë për veprën penale "Shkatërrimi i pronës me zjarr", kryer në bashkëpunim. thuhet në njoftimin e policisë. Me vendim të gjykatës së lushnjes të caktuar në 21 majm nga Arrest në burg, Fridman Xhaferraj po vuante masën e sigurisë "Arrest në shtëpi". Policia e Korcës në bashkëpunim me atë të fierit po heton për shkaqet e mbytjes, ndërkoëh nuk janë bërë te ditur nëse në trupin e personit të gjetur të mbytur në ujrat e Rezervuarit të Gjançit janë konstatuar shenja dhune apo elementë të tjerë.

Top Channel/Yuri Kim: Mos u dorëzoni!Ata që thonë se reforma në drejtësi s’është asgjë, ju gënjejnë
25/07 21:06
Top News-Vizita private në SHBA/Meta dhe Kryemadhi përtej oqeanit, zbardhet misteri
25/07 21:03
Top Channel/ Ndërtimi me kosto të lartë/ Rritje taksash dhe çmimet për mallrat që vijnë nga importi
25/07 20:52
Top Channel/ BERZH rishikon rritjen ekonomike/ Në Ballkan ndikoi vaksinimi dhe eksportet
25/07 20:49
Top Channel/ Rriten çmimet në treg/ Nga produktet bazë të bulmetit, perimet e deri tek kafet
25/07 20:41
Top News – 2 të mitura rrezikuan të mbyteshin/Disa pushues dhe policia i’u shpëtojnë jetën
25/07 20:33
Top Channel/ Astrazeneca e pranuar në 119 shtete, Sinovac përdoret në 30 vende
25/07 20:27
Top Channel/Në shtëpinë e shoferit që humbi jetën/ Prej 1 viti punonte me autobusët e “Deva Tours”
25/07 20:16
Top Channel/ E hëna ditë zie në Kosovë, Kurti në Kroaci, takon të plagosurit nga aksidenti
25/07 20:12
Top News-Plagosi me thikë 5 persona në xhami/Prokurori ‘fal’ agresorin, reagon Imami Ahmed Kalaja
25/07 20:04
Top News-Aksidenti tragjik në Kroaci/E hëna shpallet ditë zie kombëtare në Kosovë
25/07 20:01
Top Channel/ Solidariteti i shqiptarëve në Kroaci/ Dy vëllezërit nga Suhareka, pranë të lënduarve
25/07 19:55
Top Channel/ Zjarr në një banesë të pabanuar në pronësi të 80-vjeçarit
25/07 19:52
Top Channel/ Ekskluzive/Flet për TCH i mbijetuari i aksidentit në Kroaci: Ndodhi 3 orë pas pushimit
25/07 19:49
Top Channel/ Dita e fundit e vaksinimit të hapur/Gjatë gjithë javës u vaksinuan mbi 90 mijë persona
25/07 18:58
Top News-Studimi i ri për variantin Delta /2 doza të Pfizer dhe Astrazeneca janë efektive
25/07 18:54
Top News – Aksident i frikshëm në Lezhë/ Makinat përplasen me biçikletën, plagosen 3 persona
25/07 18:54
Top Channel/ Zyrtare, “Delta” në Shqipëri/ E konfirmojnë analizat nga Berlini
25/07 18:37
Top Channel/ Aksidenti tragjik, vdesin 10 kosovarë, përmbyset autobusi! Shkak përgjumja e shoferit
25/07 18:18
Top Channel/RENEA plagos të shumëkërkuarin/ Shkodër,52-vjeçari kërkohej për dy vrasje prej 10 vitesh
25/07 18:07