Top News – Ish ndihmësja e Melania Trump, rrëfime “eksplozive” në librin e ri!
07/07/2020 11:37

Një ish ndihmëse ngushtë e Melania Trump, e cila asistoi në mbikëqyrjen e ceremonisë së inagurimit të Donald Trump, ka shkruar një libër kujtimesh "shpërthyes", ku përshkruan miqësinë e saj 15-vjeçare me Zonjën e Parë. Stephanie Winston Wolkoff u caktua si këshilltare e papaguar e Melanias fill pasi Trump fitoi zgjedhjet në vitin 2016, dhe luajti një rol të rëndësishëm me ndihmën e dhënë asaj për të kaluar nga Nju Jorku në Shtëpinë e Bardhë teksa e këshillonte për portofolin e vet te ri politik. Por shkurtin e vitit 2018, Winston Wolkoff u detyrua të largohej pas raporteve se firma e saj kishte marrë 26 milionë dollarë pagesa për të ndihmuar në planifikimin e ceremonisë luksoze të inaugurimit të Trumpit në 2017 dhe eventeve të ngjashme. Asokohe, Winston Wolkoff tha se firma e saj kishte siguruar gjithsej vetem “ 1,62 milion dollarë" që ishin ndarë mes stafit. Që prej atëherë, ajo pretendon se u tradhëtua nga personat që I konsideronte të afërt. Gruaja më vonë bashkëpunoi me prokurorët federale në Manhattan të cilët hapën një hetim për të parë nëse Komiteti inaugurues i Trumpit në 2017 shpërdoroi një pjesë të shumës rekord të 107 milionë dollarëve të mbledhur nga donacionet. Libri do të titullohet "Melania and Me", dhe do të botohet nga Gallery Books, në 1 shtator.

Top News – ‘Katastrofë gjeneratash’/ Paralajmërimi i OKB për pandeminë
04/08 17:50
Top News – Rasti i George Floyd/ Videoja e fundit para vdekjes
04/08 16:41
Top News – Ekspertët në Francë/ Bëhuni gati për valën e dytë
04/08 16:13
Top News – Brenda një nate u bë milioner! Minatori fatlum nga Tanzania shet gurin e tretë
04/08 15:38
Top News – A janë disa njerëz të mbrojtur? Shumica nuk shfaqin probleme nga covid
04/08 15:24
Top News – Kthesa e Trump: Patriotët mbajnë maskën
04/08 15:20
Top News – Të bllokuar në ishull/ Shpëtohen nga SOS i shkruan në rërë
04/08 14:59
Top News – Armët bërthamore/ OKB: Koreja e veriut ka përparuar me arsenalin
04/08 12:48
Top News – Uragani ‘Isaias’/ Godet brigjet e Karolinës Veriore
04/08 12:37
Top News – Ish mbreti i Spanjës/ Në mërgim pas akuzave për korrupsion
04/08 12:33
Top News – Dyshimet e OBSH-së/ Nuk ka garanci për vaksinën
04/08 12:26
Top News – Ultimatum i Trump/ Për blerjen e TikTok nga Microsoft
04/08 12:23
Top News – Dyshimet e OBSH-së/ Nuk ka garanci për vaksinën
04/08 12:10
Top News – Itali, testet e antitrupave/ 2.5% e popullsisë ka kaluar covid-in
04/08 11:59
Top News – Rritja e rasteve/ Melburni kthehet në izolim
03/08 17:48
Top News – Pas incidentit tragjik/ Inaugurohet ura e re e Gjenovës
03/08 16:49
Top News – Covid-19 në kroçera/ Vetëm pak javë pas rihapjes
03/08 16:29
Top News – Sezoni turistik/ Spanjë, më i keqi në histori
03/08 16:29
Top News – Britani/ Test 90 minutësh, do të shpërndahet në shtëpitë e kujdesit
03/08 16:03
Top News – Puna nga shtëpia/ Deri në vitin 2021 ose përgjithnjë…
03/08 15:29