Top News – Identifikohen autorët/ Shkodër, vrasja e Ridvan Ramazanit
28/11/2020 21:10

Policia e Shkodrës ka zbardhur vrasjen e ndodhur paraditen e së shtunës në fshatin Mushan në afërësi të një pike karburanti ku mbeti i vrarë 46 vjecari Ridvan Ramazani. Sipas burimeve nga policia mësohet se autori i dyshuar i krimit është shtetasi Duel Mehmedaj. Në momentin e ekzekutimit të Ridvan Ramazanit, në makinë më autorin e dyshuar ka qenë edhe i vëllai i tij, Hydajet Mehmetaj, por ai nuk është pëtrfshirë në krim. Fisi Mehmetaj është nga fshati Darragjat i Shkodrës, nga i njëjti vshat nga ishte edhe vektima. Policia përmes një njoftimi për shtyp deklaroi se vrasja e 46 vjecarit ka dndohur pas një grindjeje të momentit mes djalit të tij dhe autorit të dyshuar. Viktima ndërhyri për të qetësuar konfliktin ku ishte futur djali i tij me autorët, por përfundoi i vrarë r me armë zjarri. Shërbimet e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër, të mbështetura nga FNSH dhe Forcat Speciale të RENEA-s, nën drejtimin e prokurorit, kanë ushtruar disa kontrolle banesash dhe ambientesh të ndryshme ku dyshohej se mund të fshiheshin autorët. Ndërkohë, shërbimet e Policisë vijojnë krehjen e zonës për të bërë të mundur lokalizimin, kapjen dhe arrestimin e autorëve në bashkëpunim me DVP Lezhë janë ngritur pika kontrolli në akset rrugore, me qëllim kontrollin e imtësisëshëm të personave të dyshuar, për të mos iu lënë mundësinë që të largohen më drejtim të qarqeve të tjera.

Theth, shpëtohet roja i bujtinës/ Dëbora në mbi 4 metra, operacioni i vështirë i FNSH Shkodër
27/01 00:20
Si nëpër filma! I bllokuar nën 4 metra dëborë prej ditësh, shpëtohet roja e bujtinës në Qafë Thore të Thethit
26/01 22:28
Top News – Policia rrethon spitalin infektiv/ Shtrohet me urgjencë i dënuari Dritan Dajti
26/01 21:07
Pamje të rënda nga aksidenti në Vlorë-Fier/ Humb jetën e reja, vajza tjetër në gjendje të rëndë (Emrat)
26/01 20:53
Top News – Atentati që mbeti në tentativë/ Policia, tetë të shoqëruar si të dyshuar
26/01 20:07
Vrasja e Zall-Bastarit/ I kërkohet ndihmë Kosovës për ndërtimin e profilit gjenetik të viktimës
26/01 19:56
Oboti kthehet në liqen/ Zgjerohet harta e ujit në fshatin e përmbytjeve. Banorët Dajç, në vështirësi
26/01 19:51
Kushtetuesja jep vendimin e parë/ Përparësi ka 6 çështje. Ende pa datë padia për zgjedhjet lokale
26/01 19:47
Top News – Zgjedhjet e 25 prillit dhe Policia/ OSBE dhe KQZ, shkresa me ‘kërkesë llogarie’
26/01 18:27
Top News – Policia blindon rrugët e Tiranës/ Arrestime në timon dhe pezullim patentash
26/01 17:45
Top News – ‘Vendim i padrejtë, më falni…’!/ Gjykatësi, vendimi për vrasësen shqiptare
26/01 17:38
Veliaj dhe Rama inspektojnë punimet në 8 konvitet e reja në Kamzë: Kushte moderne për studentët
26/01 17:27
Top News – Hesapet e vrasësve me pagesë/ Sa kushton një atentat me armë, ose tritol
26/01 17:17
Top News-Të rinjtë nga arsimi professional/ Denaj-numri më i lartë i të punësuarve në tregun e punës
26/01 16:59
Top News – Vlorë, plagoset Marion Mitro/ Atentat ish-anëtarit të bandës së Julian Sinanajt
26/01 16:46
Top News – I mbijeton Covid në moshën 101 vjeç/ Shqiptarja e moshuar u infektua në Itali
26/01 16:46
Top News – Roli i policisë në zgjedhje/ Veliu-askush nuk mund të dalë mbi ligjin
26/01 16:45
Top News – Babai mes lotësh-Ma përgjysmuat dhimbjen/ një pemë ulliri shekullor për Klodian Rashën
26/01 16:44
Nga arrestimet, pezullimi i patentave e deri tek… Rrugorët e kryeqytetit bëjnë bilancin e një jave
26/01 16:32
Oboti është kthyer në liqen/ Zgjerohet harta e ujit në fshatin e përmbytjeve
26/01 16:04