Top News – Hiqet gjoba për shkeljen e afatit/ Mosdeklarimi i ndryshimit të vendbanimit
28/01/2021 10:54

Tashmë nuk ka më gjobë për kalimin e afatit 30 ditor të deklarimit të ndryshimit të vendbanimit. Këtë e ka bërë të ditur Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi gjatë një komunikimi online me qytetarët. Çuçi u ka kthyer përgjigje pyetjeve të qytetarëve në lidhje me proceset që duhet të ndjekin për të rregjistruar vendbanimin e ri. ‘Kemi vendosur ta heqim për një kohë të caktuar, që ti lëmë hapësirë njeëzve që pa i ngarkuar financiarisht, pa gjobë ta bëjnë ndryshimin e vendbanimit.Dua i bëj thirrje gjithë shqiptarëve që tani nuk aplikohet gjobë nëse ka kaluar afati 30 ditor i deklarimit të ndryshimit të vendbanimit.Të përfitojnë nga kjo lehtësi ta bëjnë sa më shpejt këtë deklarim, mund të shkoni në zyrat e gjendjes civile ta bëni këtë ndryshim pa u penalizuar”, tha ministri. Ndër të tjera ministri Çuçi i bëri thirrje qytetarëve që të pajisen me karta identiteti dhe pasaportë pasi kjo procedurë tashmë nuk ka më nevojë për sorollatje. Gjithccka bëhet nëpërmjet plotësimit online në e-albania të formularit dhe më pas nëpërmjet një takimi që lihet po online shkohet fizikisht në qendrën e caktuar për të tërhequr dokumentet e reja.

Edhe Lezha mbulohet nga mjegulla, krijohet vështirësi në qarkullim
26/02 22:53
Edhe Fieri mbulohet nga mjegulla, krijohet vështirësi në qarkullim
26/02 22:52
Top News – Atentat shqiptarit në mes të Athinës/ Merret peng taksia, por harrohet ‘prova’ kyçe
26/02 22:34
Top News – Deviral në Shqipëri/ Suplementi që ndihmon kundër covid 19
26/02 22:31
Durrësi mbulohet nga mjegulla, vështirësi në lëvizje
26/02 22:29
Top News – Një vit pas rastit të parë me covid 19/ Pandemia vazhdon, masa të reja per kakavijën
26/02 22:12
Mjegulla mbulon Durrësin
26/02 22:06
Top News – Fleta e votimit/ KQZ miraton përmasat, edhe në varësi të kandidatëve
26/02 20:14
“Deviral” në Shqipëri/ Suplementi që ju ndihmon në përballimin e situatës
26/02 19:50
Covax do na sjellë 14 mijë vaksina/ Manastirliu: Javën tjetër mbërrijnë vaksinat nga Pfizer
26/02 19:37
Top News – Rritet sërish numri i viktimave/ 916 të infektuar me covid, 625 të shtruar
26/02 18:36
Top News – Karriera e Forcave të Armatosura/ Presidenti Meta i kthen kuvendit ligjin
26/02 18:35
Top News – Qeveria t’i rimbursojë urgjent! Meta: Qytetarët në borxh nga kura e covid-it
26/02 18:21
Top News – Nuk përballojnë dot qiranë/ Ja 30 familjet që do të përfitojnë bonus
26/02 18:12
Top News – Punësimi i infermierëve të rinj/ Caktohen data e provimit për 2800 kandidatë
26/02 18:11
Top News – Bilanci i vaksinave anti covid/ Lajm i mirë për fillimin e muajit mars
26/02 18:07
Top News – Aksidenti fatal në Vlorë/ Furgoni përplas për vdekje 7 vjeçaren
26/02 17:14
Top News – Mosmbajtja e maskes ndëshkon sërish/ Policia gjobit 997 qytetarë që nuk zbatuan masat
26/02 17:14
Top News – Veliaj-PD po kopjon keq/ ‘Kanë në program ato që ne tashmë i kemi bërë’
26/02 16:56
Top News – Materniteti i ri i Beratit/ Manastirliu-do të jetë gati brenda vitit
26/02 16:43